Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Korkedvezményes nyugdíjas...

Nagyat kérdése:

Korkedvezményes nyugdíjas vagyok 135000Ft nyugdíj mellett ha 4 órával vagyok bejelentve minimálbérrel, akkor mennyi járulékot kell fizetnem havonta? TB-t Adót stb. A szarkasztikus válaszokat kérem mellőzni.

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 20:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az útólsóval egyetértek. Na, de ilyen világot élünk.
2011. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

Nekem nem teccik a személyeskedés.

A bejeéentett minimálbér az ellátott munka szakképzetségétől függ,

ha nem középfoku szakképpzettség akkor: 78.000 Ft

ha középfoku szakképzetséget igényel akkor pedig: 94.000 Ft.

Mivel napi 4 órás foglalkoztatásról van szó, ennek a felével kell számolni.

1. eset 39.000 Ft

2. variációban: 47.000 Ft


A Bérből történő levonások:

a bruttó bér 1,27 es szorzata után 16 %( szuperbruttó)

- 10 % nyugdjjárulék

- 4 % természetbeni eü. bizt járülék


Adójóváirás igénybevehető, kérni kell a munkáltatónál, Nyilatkozzon róla igen vagy nem.Ha nem kéri most akkor majd a 2011 ben benyujtásra kerülő adóbevallásban lehet visszaigényelni.

A minimálbér 18 szorosa kereseti korlát nem fenyegeti., attól nem kell tartani ennél a jövedelem nagyságnál.


1. változat nettója: 33.540 Ft

2. változat nettója: 40.240 Ft


[link]


győződjön meg róla saját szemével:-)))

2011. márc. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
34%
pénzéhes, nekem nincs ennyi fizetésem 8 órába pedig tanultam ám rendesen. pfff
2011. márc. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A fröcsögőknek !

Voltatok katonák? Nem? Egy gyöngébb hátszélben a fing bennetek marad de pofázni azt tudtok a meleg szobában a gép mellől. Ott a lehetőség mindenki előtt mért nem próbáljátok meg?

Ja , hogy akkor nem lehetne a diszkóban narkózva bulizni mert másnap 6-tól szoli és 5 perc késésért hadbíróság jár !? Ami ugyan olyan procedúrával jár mint amikor a Gazsi ellop valami, tehát ujjlenyomat vétel meg minden.

Az Én anyám is 40 évet húzott le egy helyen és 15 éve 8000 (igen nyolcezer) forinttal ment nyugdíjba.

A 2,5 millió cigóval nem foglalkoztok akik a gyereklízinges trükkel havi 670000 forintot húznak ki az államkasszából minden hónapban. Abból meglehet részletre venni az 5-ös BMW-t. Akkor a rokkantságis bizniszükről nem is beszéltem, mert ugye a bagázs fele rokkant. Mibe rokkantak bele?

Azzal sem foglalkoztok ugye, hogy Orbán király a 16%-os adósávval havi 600000 forinttal többet visz haza. Vagy Ő ezt megérdemli? Vagy az, hogy az egyik nagy tudású független vizsgálóbizottsági tagnak 300000-ről felemeltette a tiszteletdíját Viktorka 1,2 millára mert szerinte a 300000 az szégyenletesen kevés,és többet érdemel.

Pénzéhes? Mért ? Hol van ez a pénz ahhoz amit a parlamentben ellopnak ? és Ő megdolgozott érte. A másik dolog, hogy az egyik ismerősöm is kb ennyi nyugdíjat kap és Ő is melózik mellette mert nyugdíj előtt 5-6 évvel megvette azt a lakást amiben már 15 éve laktak. Persze CHF-ra ami miatt is dolgozik ugyanis a 60 ezres törlesztő először felment 80 és ez után jött a válság és most 165000-nél tart. A stresszes munka miatt szívbeteg lett plusz egy csomó betegsége van még úgy , hogy havi közel 30 ezer a gyógyszereinek az ára amit nem mindig tud kiváltani mert akkor nem marad ételre. Szóval fogalmatok sincs a másik életéről de a szátok jár! A tanulásról én 18 évet tanultam, voltam katona 1,5 évet.A fegyveres szerveknél eltöltött 5 év után a folyamatos stressz miatt a várható élettartam nem éri el az 55 évet bunk@káim!

2011. márc. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a komenteket, volt benne hasznos és kevésbé hasznos is. Szerintem, aki nem ért egyet azzal, hogy 28 év elismert szolgálat után elmentem nyugdíjba, az csinálja utánam, illetve legyen egy hasonló hivatású ember házastársa. És élje át azt, amit az én feleségem, amikor reggel elmentem otthonról, és még telefonálni sem tudtam, hogy nem megyek haza, mert teljes hírzárlat volt. /TAXI-s blokád/ Egy hét után láttuk egymást. Vagy nézz annak az anyukának a szemébe, akivel közölnöd kell egy baleset után, hogy a gyermekét nem várhatja haza, mert egy részeg állat elütötte, és meghalt. Vagy légy erős akkor amikor megfogod a két 14 éves lányt, aki negyedórával az igazoltatás előtt agyon vert egy TAXIS-t és amikor visszük a helyszínre, gúnyosan megkérdi apám mennyi pénzt hozzon, hogy elengedjetek? (Egyike voltam a három rendőrnek aki megfogta a TAXIS gyilkos lányokat fél havi fizetésnek megfelelő jutalmat kaptam. Az újságíró kinevetett) Vagy például, amikor az országgyűlési képviselő úr olyan részegen vezet, hogy kiesik az autóból, és lobogtatja a mentelmi igazolványát, és nem tehetsz semmit, vagy egy szomszédok közötti veszekedésnél egyedül kellett intézkednem, és közben 18 személy érkezett kardokkal botokkal felfegyverkezve a ROKON segítségére, és még sorolhatnám.Na látjátok ebből lett elegem, és ezért éltem a törvény adta lehetőséggel, és mentem el nyugdíjba fájó szívvel. Pedig mint a kapitány asszonyom mondta

"Pedig te egy ízig-vérig zsaru vagy, de megértem a döntésed"

Ha még valakinek van hozzáfűzni valója szívesen válaszolok rá!

2011. márc. 11. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!