Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi munkából származó...

Külföldi munkából származó jövedelmet be kell az adóbevallásba venni?

Figyelt kérdés
Tavaly szept.től Németországban dolgozunk, viszont nem magyar cégtől, vagy közvetítőtől, hanem önállóan kerestünk munkát. Itt is adózunk. Akkor be kell írni a magyar adóbevallásba?
2011. márc. 2. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos be, és azt is plusszba megadóztatják és nem is akárhogyan. Ez a törvény.

De ha nem írod be a kutya észre sem fogja venni.

vagy is itt csak az a módja hogy eltitkolod. Kint simán bevallod.


Van egy x nap ha ez alatt dolgozom külföldön akkor az magyarországon is adóköteles (barmoság de ez van), és tudom hogy 3 hónap az tuti az lenne.

a férjemnek ugyan így volt 2 éve. német cégnek dolgozott augtól és otthon is bekelett volna vallani, mert nem volt több az x napnál, de eltitkoltuk, mert a fizetés elég magas volt így az adó egy kisebb vagyon lett volna.

kint vallottuk be.

azóta folyamaotsan kint élünk így meg van az x napnál több külföldön dolgozás egy évben így otthon adót sem kell bevallani mert otthon nincs adózós dolgunk.


szóval csak azt tudom mondani hogy nagyon csöndbe legyél a külföldi munkát illetöen.


viszont kint vissza tudsz nagyon sok mindent igényelni, mint pl ha a munka miatt költöztél a lakásba akkor proviziót, költözés költségeit stb...


ha jövöre csak kint dolgozol és otthon semmi adóköteles dolgod nem lesz akkor nem is kell adóbevallást írnod majd.

2011. márc. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon szépen köszönöm a választ! Jó, hogy tapasztalatból kaptam!

Csak attól félünk, hogy ugye a szerződésünk a magyar munkaügyihez ment, és kiderül, aztán bukunk rajta. Meg, nem fognak utána járni, hogy szeptembertől mit csinálok, ha se nem dolgozok, se munkanélkülit nem kapok?

Találtam az Apeh honlapján is egy tájékoztatót, de azt szerintem az se érti, aki megfogalmazta.

Két évig szeretnénk itt dolgozni, szóval, akkor legalább jövőre nem lesz ilyen gondunk.

2011. márc. 2. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!