Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha keveslem a bérem az adó...

Ha keveslem a bérem az adó változás után, hova lehet fordulni?

Figyelt kérdés

Tavalyi fizetésemhez képest nettó 3.000 ft.- al kapok kevesebbet, és nem igazán kaptam kielégítő választ arra a kérdésre, hogy miért? arról volt szó, hogy kompenzálva lesz a bérünk, és nem értem, miért kapok mégis kevesebbet? azt mondták a bérszámfejtésen, hogy mert a férjem a versenyszférában dolgozik, akármennyi is lehet a fizetése, és családi viszonylatban meg van az átlag! De ezt nem tudom elfogadni, mert mi köze a férjem fizetésének, az enyémhez? Nem tudom lenyelni ezt a békát, és nem igazán tudom, hova lehetne még fordulnom? a bérszámfejtésem meg parasztok vannak, akiknek az az érdekük, hogy minél rövidebb úton elhajtsanak, nem az, hogy segítsenek... :(

Ha tudnátok segíteni, nagyon megköszönném!


2011. márc. 17. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

A pápai tanácson, a polgármesternél, a Jenőhöz. A Polgár Úrhoz, a Jenőhöz, a Polgár Úr Jenőhöööz.


A Polgármester Hivatalhoz, a Jenőhöz. A Polgár Jenő Hivatalba, a Jenő Úrhoz.

2011. márc. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
esetleg anyádhoz, te gyökér paraszt!
2011. márc. 17. 21:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Főnökhöz,szakszervezethez, de senki nem fog határozott választ adni. A kompenzálást nem mindenkinek ígérték meg.
2011. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
sóhivatalhoz haver....
2011. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fel.
2011. márc. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A versenyszféra (tehát a nem állami cégek) mindegyikénél probléma ez, elmaradtak a hatástanulmányok, és a vosz-szal kötött megállapodás csak ajánlás a foglalkoztatóknak nem kötelező érvényű. Kötelező érvényű a minimálbér és a garantált bérminimum. Arról nem beszélve, hogy ha neked a főnököd kb nettó háromezernyi emelést szeretne adni, az neki körülbelül 10 ezerbe fog fájni a cég által fizetendő járulékok miatt. Én is igy jártam, és még sokan mások, de én ezt könyvelőként már tavaly hangoztattam igaz akkor senki nem hitt nekem. Most próbálnak tenni valamit, gondolom kötelező emelési százalékot fognak bevezetni, de akkor megint beindul ami szokott, elbocsátás, részmunkaidős foglalkoztatás stb. Mindennek ára van, ennek is sajnos. Egyelőre fordulni sehova nem lehet az érdekképviseletek teszik amit tenniük kell. Tudják már odafenn is a problémát, csak megint mi vállalkozók fogjuk megkapni a nyakunkba, hogy az emberek nettóját korrigáljuk, és szerintem ezt odafentről kéne megoldani. Mi lesz jövőre ha teljesen kivezetik az adójóváirást, majd mndenkinek meg kell duplázzuk a fizetését? Hiszen a különbözet most is zömében az adójóváírás csökkenéséből adódik. No meg az egykulcsos szja-ból melynek a százalék mértéke nőtt tehát a kiskeresetűektől több szja kerül levonásra, a nagy keresetűeknél (felső sávhatár a tavaly ) meg csökkent aszázalék tehát ők jártak jól.
2011. márc. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tart a cég esetleges retorziójától az alábbi oldalon lehet bejelentést tenni..

[link]


Az alábbi oldalt csak olvasásra:

[link]

2011. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 21:22, 07:51 és 15:15 -es hozzászólóknak. a többiekről inkább nem nyilatkoznék!

külön köszönöm a részletes leírást a 07:51 -es hozzászólónak, a linket pedig a 15:15 -esnek. sokat segítettetek.

Én a közszférában dolgozom, a férjem van a versenyszférában. És úgy tudom, a közalkalmazottaknak (ahogyan nekem is) garantálta az állam a kompenzációt! Ezért is nem értettem, mi köze volna a férjem versenyszférában kapott fizetése az én béremre?

2011. márc. 18. 20:30
 9/10 anonim ***** válasza:

03-17 20:59-kor LEGELSŐ VÁLASZOLÓ vagyok újra! Szomorúan tapasztaltam, hogy nem érted a viccet! Nem tehetek róla, hogy nem ismered az internet egyik hazai kultusz-figuráját, Polgár Jenőt, valódi nevén Kolompár Sándort. Tehát kérlek először nézd meg a videót! http://www.youtube.com/watch?v=jR9BPSqFQZE

Most hogy megnézted, remélem már érted, hogy a te kérdéseben szereplő, "hova lehet fordulni?" kérdésről annak aki ismeri a videót, egyből ez jut eszébe.

Tudom, a kérdésed elég komoly, fontos dolog, de azt hiszem néha el lehet sütni egy poént!


"A kérdező kommentje:

esetleg anyádhoz, te gyökér paraszt!

A kérdező kommentje:

Én a közszférában dolgozom, a férjem van a versenyszférában"


Ezek alapján, NŐ vagy, talán diplomás. - SAJNÁLATOMAT FEJEZEM KI, hogy ezek ellenére ilyen mocskos szád van!


Az még nem jutott eszedbe, hogy amit így egy nyílvános oldalra írsz, azzal saját magad minősíted? Udvariasan is el lehet küldeni másikat melegebb éghajlatra!

Ennek ellenére én nem haragszom rád, mert vagyok annyira értelmes :) minden jót kívánok neked, sikerüljön elérni a béremeleést, de legközelebb azért ügyelj a stílusodra!

2011. aug. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves legelső!


Hát tudod, nem dobott fel a hozzászólásod! Ismerem a szóban forgó videót, anno, (amikor még nem folyt a csapból is az internet, volt szerencsén az elsők között látni, talán egy szilveszteri műsorban, úgyhogy nem mondtál ujjat!)Ha utána esetleg veszed a fáradságot, és valami komoly hozzászólással egészíted ki a "poénodat" veszem a lapot, és tudom, hogy nem "parasztkodni" akarsz! De így, nem volt poénos, már megbocsáss...

Ami a mocskos számat illeti, akkor dobj rám követ, ha te diplomásként (mert gondolom az vagy) nem eresztettél el még hasonló kifejezéseket abból az igen művelt kicsi szádból! Az, hogy azzal, amit kiírok magam minősítem, rád is vonatkozik! Szerintem te sem tűntél értelmesebbnek a hozzászólásoddal! Hidd el, el tudok én küldeni mindenkit melegebb éghajlatra, és mindenkit abban a stílusban, amilyet megérdemel! Bizonyára ismered a mondást, "amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten" vagy a mosdó és törölköző hasonlatát! Tehát szerintem csak azt kaptad, amit a hozzászólásoddal megérdemeltél, vagy legalábbis én úgy vélem, hogy megérdemled! (tudod... Loreal... ;))


De ennek ellenére én sem haragszom rád, nincs miért! Hisz quittek vagyunk! Feltettem egy kérdést, és meg köszöntem előre is a válaszokat! Te válaszoltál, én reagáltam! Olvass vissza kérlek, és mond azt, hogy a többi hozzászólásom is ezen a szinten folyt! akkor megkövezem magam!

Egyébként a jókívánságodat köszönöm, azóta rendeződtek a dolgok, és megkaptam amit hiányoltam!


Búcsúzásként én megígértem, hogy ügyelni fogok a stílusomra, (bár most sem gondolom úgy, hogy hibáztam volna, de ki tudja!... És igen! ez vagyok én! felvállalom, amit mondok, illetve leírok!) téged viszont arra kérlek, viccesebben poénkodj, mert egy poén csak addig poén, amíg minden fél nevet rajta! (ez a hozzászólásodról viszont nem igen mondható el, már megbocsáss!)Legyen az a poén felismerhető, és ne tűnj tőle parasztnak! Bár jobban belegondolva, ez hasonlat sértő lehet a földműves emberekre nézve! Úgyhogy tőlük ezúton bocsánatot kérek a hasonlatért! ;)


Remélem, most elégedett vagy az általam használt nyelvezettel, és nem sértettem vele az egodat!

Kívánok neked minden jót!

2011. aug. 7. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!