Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az önkéntes mgny-t megszüntett...

Az önkéntes mgny-t megszüntettem, be kellett fizetnem az EHO-t, ez micsoda? Tudom, hogy egézségügyi hozzájárulás, csak nem értem miért kellett ezt fizetnem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
mert odafönt ugy gondolták és erre sajnos törvény van.
2011. aug. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 1998. évi LXVI. törvény 5. §-ában az áll, hogy nem kell megfizetni a %-os mértékű EHO-t a következő jogcímeken:


b)

A magánnyugdíjpénztár és az önkéntes kölcsönös biztosítópnztár által szolgáltatásként kifizetett összeg.... megszűnése esetén a tag részére teljesített adóköteles pénztári kifizetés, valamint a volt pénztártagnak a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe történő visszalépée miatt visszafizetett magán-nyudíjpénztári tagdíj-kiegészítés után.


Ez az EHO törvény nem semmi, tiszta dzsungel. Hátha segít a fenti hivatkozás.

2011. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat.

Még mindig nem értem,de hátha ír egy könyvelő,ő csak jobban ért hozzá,mint mi laikusok.

Egyébként az aegonosok mondták,hogy ezt be kell fizetnem,majd semmi papír nem jött,és erre én felhívtam az apehot,akik küldtek csekket én meg befizettem.

De azért köszi a linket.

2011. aug. 15. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!