Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi munka titokban?

Külföldi munka titokban?

Figyelt kérdés

Írországi max. fél éves munkáról van szó.

Minden fillérre szükségünk van, hogy ne kerüljön utcára a családom, nem szeretném itthon bejelenteni.

Ír cég, magam találtam, a magyaroknak semmi köze hozzájuk.


Van itt olyan ember aki már dolgozott külföldön bejelentett munkát és itthon nem jelentette az APEH felé és sosem derült ki?

Úgy tudom nincs kapcsolat a két ország adóhatósága miatt, így elvileg ha senki rosszakaró nem jelent fel, akkor nem derül ki.

Ez valóban így van?

Mert anyagi okokból mindenképp muszáj ezt a lehetőséget választanom sajnos.


2011. ápr. 10. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Tegyük fel,hogy Magyarországon Június végéig bejelentett állásod volt,vagyis adóztál.Majd kilépsz és bejelentett munkaviszonnyal Írországban adózol.

A következő évben adót kell csinálnod,és te csak Júniusig akarsz adót bevallani( a külföldi melót nem) De ha kimész akkor megszűnik a TB-d. Mert annak nem sok értelme lenne,hogy fizeted otthon a kötelező TB-t és Írországban is fizeted a TB-t..Így érdemes Magyarországon Hivatalosan Ideiglenesen lemondani a TB fizetéséről..Ki kell tölteni egy nyomtatványt amiben ideiglenes megszüntetését kéred mert külföldön dolgozol.Ebben az esetben a TB-t szüneteltetik(nem büntetnek meg) de ezt meg tudja az adóhatóság is. Így amikor adóbevallást csinálsz(mert az év közben dolgoztál így kell) akkor a Tb-nél már ki is derül,hogy miért nem fizetted.Így hiányolni fogják a pár hónap külföldi bejelentett munkadíjad után járó adóbevallást..Ha nem jelented be a TB-t akkor meg azért fognak megbüntetni,mert nem fizeted..

Ha nem akarod az Írországi adót bejelentetni,akkor tanácsolom,hogy Januártól menj ki dolgozni..Mert ha egész évben külföldön dolgoztál,akkor azt jelenti,hogy Magyarországon egész évben nem dolgoztál,és így nulla forintos adót nyújtasz be.(a következő évben már nem is kell adóbevallást készítened)

Egyébként az is tévedés,hogy nincs kapcsolat a két ország között..Bármikor kiadhatja Írország az adóbevallásodat ha Magyarország kéri..

2011. ápr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem volt bejelentett munkám, bérpótlót kapok amitől nem akarok elesni addig sem míg kint vagyok, hogy tudja a családom fizetni az étkezését addig is.

A bérpótlónál pedig jár a TB.

2011. ápr. 10. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Már mért kéne bejelentenie pont a TB-t, ha úgyis feketén akar melózni... Valószínűleg észre se veszik azt a pár hónap kiesést, de ha be akarja biztosítani magát, akkor meg bemegy az APEH-hoz mielőtt lelép, mondja nekik, hogy megszűnt az állása, és maga után akarja fizetni azt az 5100 forintot havonta. Azt, hogy külföldre megy, azt meg nem köti az orrukra.
2011. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De pont ez a bajom, hogy kint bejelentenek, csak itt nem akarom, hogy rájöjjenek.
2011. ápr. 10. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:

A külföldön bejelentett munkaviszonyt is beleszámítható a nyugdíjba..Mint írtam teljesen felesleges két helyen is fizetni TB-t,sé hidd el nekem kint nem 5000 forintnak megfelelő összeget fizet az ember..

Egyébként van olyan ismerősöm aki szintén itt dolgozik kint,és őt 2 évvel ezelőtt 100.000 forinttal büntették meg,mert nem jelentette be az adóbevallásnál a külföldi munkát..(pedig ellensége sincsen)

Nem igazán értem mitől félsz,mert ha nem dolgoztál otthon,akkor nyugodtan bejelentheted hiszen csak tudomásul veszik,hogy kint adózol...(nem kell külön adót fizetni)

Viszont azt nem tudom,hogy nem csalás-e az,hogy kint bejelentett állásod van,de továbbra is felveszed a bérpótlót..Mert szerintem ez csalás,és ezért komoly büntetés jár..

A tesóm a diákhitelt vette fel úgy,hogy rendesen jelezve volt,hogy jár iskolába,holott külföldön dolgozott.Kiderült,és 1 év felfüggesztett büntetést kapott,és a jogtalanul felvett összeget vissza kellett fizetnie..Ne kérdezd hogy derültek ezek ki,de kiderültek..

2011. ápr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A tesóm a diákhitelt vette fel úgy,hogy rendesen jelezve volt,hogy jár iskolába,holott külföldön dolgozott."


Azt hogy érted, hogy "rendesen jelezve" volt? Mert aktív félévvel miért ment volna ki külföldre, amúgy ha aktív a féléve a diákhitel központot baromira nem érdekli mit csinál, még a levelzősök is kaphatnak diákhitelt pedig azoknak be se kell járni. Viszont, ha passzív féléve volt, hiába van még beiratkozva meg majd folytatja, akkor tényleg jogosulatlanul vette fel az összeget. Meg nem bántásból, de sok egyetemista szereti titkolni, hogy kirúgták, otthagyta jobban hangzik a csak egy kicsit szünetelek és ha nem jelentette be a változást a DH központnál akkor szintén jogos, amit csináltak, de az biztos vicc, hogy aktív félévvel csak azért, mert nem jár be megbüntetik meg jogosulatlan összeg. Diákhitel jár függetlenül attól, hogy dolgozik-e stb.

2011. ápr. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

én is itt dolgozom, otthon esetleg csak a borravalóbólé kéne adózni semm másból, sztem nem jönnek rá.féléves munka...én egy év után jelentettem magyarországon mindent.addig nem

. és biztosításod csak egy országban lehet. ezt viszont tudom.mert ahogy meglett a skót biztosításom meg szűnt az otthoni.

2011. aug. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan könyvelőt, aki összebeszélve a vállalkozó ügyfeleivel, a vállalkozó valós bevételének töredékéről készít könyvelést és a szükséges adó töredékét ha bevallja. Extra jövedelme sem tűnt fel senkinek. Vagyis ezek szerint ha papíron rendben minden, akkor milliókat lehet csalni. És persze a könyívelő többi csalása, amit el sem mondott, mi lehet még neki...
2014. máj. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!