Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az Apeh-hoz be lehet menni...

Az Apeh-hoz be lehet menni kérdezősködni?

Figyelt kérdés

Még soha nem dolgoztam életemben, mert tanulok, ezért az adózásról sincs fogalmam sem azon kívül, hogy jobb nem elkerülni. Most szeretnék pénzkeresésbe kezdeni, de nem úgy, hogy elmegyek egy céghez és akkor ott szépen bejelentenek meg mit tudom én azt érteném.


Így viszont semmit nem találok, mindent teljesen kusza, azt sem tudom milyen tevékenység lenne, amibe belekezdék, így meg sem tudom nézni mi vonatkozik rá, mit kell fizetni, mikor, hogyan, semmit nem értek egyáltalán.


Van valami ügyfélszolgálat vagy ilyesmi, ahol ha elmondom miről van szó, tudnak segíteni?


Mondjuk régebben volt egy imerősöm, aki emlékszem panaszkodott, hogy háromszor volt bent és háromfélét mondtak neki, mert még ők sem tudják midig mi van, de azért reménykedek benne, hogy legalább tisztábban látnék valamivel.. Mert komolyan ahogy néztem a szabályokat, olyannyira nem egyértelmű sok, hogy arra gondolok én szeretnék adózni, de amilyen hülyeség, sokkal egyszerűbb, ha nem. Attól viszont félek.


Ilyen külön céghez meg azért nem mennék fizetni, hogy adótanácsadás, mert nincs is pénzem, azt sem tudom még, hogy lesz-e egyáltalán.


2011. ápr. 13. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bemehetsz, van ingyenes információs szolgálatuk, de tényleg esélyes, hogy még ők maguk is össze-vissza beszélnek.
2011. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Diákként nyári időszakra lehetőséged van: valamelyik munkahelyen alkalmazotti jogviszonyban bejelentett munkahelyet létesíteni. Ezek általában határozott idejű munkaszerződések 1-2 hónapra. Ez egy rendes, bejelentett munkaviszony.


Lehet u.n. egyszerűsített foglalkoztatás keretében (régebben ezt nevezték Alkalmi Munkakönyves) dolgozni. Ha jól emlékszem, havonta max. 15 nap, de mezőgazdaságban akár mind a két hónapot is végig-dolgozhatod ilyen jogviszonyban. Tulajdonképpen ez is tisztességes, bejelentett jogviszony, csak vannak a foglalkoztatás havi napjainak számára megkötések.


Diákként felejtsd el, hogy vállalkozói igazolványt válts ki, mert azzal több a nyűg, fix befizetnivaló van az apeh felé, lehet hogy egész nyáron nem fogsz tudni annyit keresni, mint amennyit az kérni fog.


Meg kell barátkoznod a gondolattal, hogy a nyári időszakra bejelentett, munkaszerződéses munkaviszonyt keress, és örülj, ha egyáltalán ilyet találsz is!!!!

2011. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Felső oktatási hallgató vagyok, nem akarok vállalkozó lenni, és épp ez az, amit nem fogok fel, hogy hol most akkor magánszemély önálló vagy nem önálló tevékenysége mi is, beleférek-e, mit kell utána fizetni, egyáltalán van más kategória nekem, mert nem közvetlenül nekem fizetnének, hanem cégen keresztül utalnák a fizetést (tehát nyoma is van) viszont nem magyar cég és nem is magyar székhelyű. Pont ez az, hogy megnéztem és kicsit több kategória van annál, hogy csinálsz egy céget magadnak/elmégy a sarki irodába fénymásolni. :S


Néztem ilyet, hogy valami adó előleg negyedévenként, ha egyáltalán az a kategória lennék, de azt sem értem. Szóval elég vicces az egész, hogy az apehnál vagy segítenek valamit vagy nem, ha biztosat akarok tudni, akkor fizessek egy csomót már csak azért, hogy egyáltalán meg tudhatom, hogyan adózzak...

2011. ápr. 13. 21:14
 4/6 A kérdező kommentje:
+külföldön nem adózna a jövedelmem, azt itthon kell megoldanom, ezt már kiderítettem, de abban, hogy ez itt hogy megy nem nagyon tudnak mit kezdeni, a saját országukban élő dolgozóiknak mindig a megadott időben kiküldik a megfelelő nyomtatványokat, de nekem nem tudnak segíteni ezzel kapcsolatban.
2011. ápr. 13. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. A külföldi munkavégzéssel kapcsolatos jogszabályokban nem vagyok járatos. Sajnálom, de nem tudok segíteni.

Nem akarlak lerázni, de a mi városunkban pl. az apeh ügyfélszolgálaton a tájékoztatás mindig korrekt. Egy kicsit ha többet mondanál nekik, hogy az a külföldi cég most be akar-e jelenteni téged alkalmazottnak, vagy azt akarja-e hogy váltsál ki egy adószámot. Nem igazán értem, hogy te mit akarsz.

Szerintem konkrét kérdés-sorozattal menj be az apeh-hoz, és ott beszéljetek róla.

2011. ápr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem viszek mindent aztán hátha tudnak mit mondani, nagyon remélem. Az ismerősöm aki bejárt sima semmi különös problémára (ő egy egyszerű állami alkalmazott) kapott több ügyintézétől több különböző választ és teljesen ki volt akadva. :)
2011. ápr. 13. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!