Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánnyugdíjpénztár. Menni,...

Magánnyugdíjpénztár. Menni, vagy nem menni? (27 éves vagyok,83-ban születtem) Eddig kb.2,5 milliom gyűlt össze a magánnyugd. Pénztárban.

Figyelt kérdés

Most aztán végképp nem értem mi a stájsz, pedig HR szakemberként dolgozom és 2 félévig tanultam adózást.Ellentmondó infokat találtam az alábbi kérdésekkel kapcsolatban. Köszönöm a válaszokat előre is.

- Most akkor meddig is dönthetem L, hogy maradok-e a magánnyugdíj pénztárban, meddig kell nyilatkozni?

- Ha átmegyek államira és megszüntetem a magánny, akkor kivehetem az ott összegyűlt pénzt?

- Az államinál is saját számlán gyűlik a befizetés?

- Hiába megyek át államira esetleg, azt se garantálják, hogy azt valaha megkapom? Tehát nem mindegy? Mármint mire nyugdíjba megyek, addig még úgy is megváltoztatják kb. 30X?

- Ha úgy döntök, hogy maradok azt értem, hogy onnantól 70%-al kevesebb zsét kapok, de a magánnyuddíjpénztárba onnantól nem fogok tudni befizetni a 13 hónapos felfüggesztés után sem? El fogják lehetetleníteni a magánnyud pénztárak létét?

- Még lennének kérdéseim, de nagyon hosszú lenne :)


2010. nov. 30. 08:03
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Passz,több különböző verzió kering. Elvileg január végéig, én még itt ragadtam le.

2. Az összegyűlt pénzt nem veheted fel, csak a hozamot. Ez után adózni kell.

3. Nem.

4. Az állami nyugdíjrendszer újrafelosztó, tehát a te befizetett pénzedből kapják a mostani nyugdíjasok a pénzt, te pedig majd abból kapsz, amit negyven év múlva fizetnek a fiatalok. Mindezt a ledolgozott éveid, és a jövedelmed arányában.

4. Ha lesznek még magánnyugdíjpénztárak, akkor be tudsz fizetni. :)

5. Nekem is lennének. :(

2010. nov. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha átmész az államiba csak a reálhozamot tudod kivenni adómentesen! Semmiképp ne add azt is az államnak! Én személyszerint, átmegyek az államiba kiveszem a hozamot, és indítok egy olyan megtakarítást amibe az állam nem szólhat bele! Mert milyen ÖNGONDOSKODÁS az amibe folyton csak beleszólnak? Ha segíthetek írj!
2010. dec. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!