Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakástulajdonnak minősül a...

Lakástulajdonnak minősül a zárt kerti ingatlan?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakást, próbálok élni a 35 évét be nem töltött első lakáshoz jutó kedvezménnyel. De előtte volt egy 1/2-ed arányú tulajdonom egy zártkerti ingatlanban. Ki kell töltenem egy papírt, de ha jogosulatlan vagyok a kedvezményre 3X annyit vissza kell fizetnem.

Így szól a szöveg:

első lakástulajdon szerzőnek minősül, nincs és nem is volt lakástulajdna vagy 50%-ot elérő tulajdoni hányada, lakástulajdonhoz kapcsolódó, az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett vagyoni értékű jog.

A zárt kerti ingatlan, gazdasái épülettel az ingatlannyilvántartásba vett vagyoni értékű jog?

Hátha volt valaki hasonló helyzetbe.


2011. ápr. 22. 08:46
 1/2 A kérdező kommentje:

lakástulajdonhoz kapcsolódó, az ingatlan nyilvántartásba bejegyzett vagyoni értékű jog = haszonélvezet

akkor miért nem így írják!! :)

2011. ápr. 22. 08:59
 2/2 anonim ***** válasza:

Ingatlanhoz kapcsolódó vagyoni értékű jog például a bérleti jog, a használat joga, telki szorgalom, földhasználat joga, szolgalmi jog... stb.

Tehát szerintem a zárt kerti ingatlan gazdasági épülettel nem vagyoni értékű jog, ha Ön a tulajdonosa.

Az pedig, hogy valami lakástulajdon, vagy lakóingatlan tulajdonjogára vonatkozik abból derül ki, hogy az ingatlan-nyilvántartásban miként van feltüntetve.

2011. ápr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!