Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Aki táppénzre megy az után...

Aki táppénzre megy az után mennyi járulékot kell ezalatt fizetni a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok és táppénzre szeretnék menni. A saját cégünkbe vagyok bejelentve mint alkalmazott. Ilyenkor ugyanannyi marad a havi apeh felé fizetendő járulék vagy kevesebb? Ha kevesebb akkor mivel és kb mennyivel?
2009. márc. 6. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
A könyvelő biztosabb választ tud erre adni. Én úgy tudom, hogy nem kell TB-t fizetni a munkáltatónak a táppénzen lévő alkalmazott után , de a táppénz 30 %-át a munkáltatónak meg kell téríteni az OEP felé.
2009. márc. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Természetesen a járulékokat a táppénz alatt nem kell megfizetnie a cégnek, de az 1/3-d részét mint táppénz hozzájárulás, meg kell fizetni. (a cégnek) Ezt is az APEH szedi be! és kivetés alapján kell megfizetni.

Matyóka Zoltán

2009. márc. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A betegség első 15 napján a bruttó béred 80%-a illet meg, mint betegszabadságra járó juttatás. A betegszabadság költségeit, járulékokkal együtt a munkáltató fizeti. A 15 nap letelte után jár a táppénz. Táppénz után már nem kell járulékokat fizetnie a foglalkoztatódnak. Ha nem tb kifizetőhely, ahol dolgozol, akkor a kitöltött táppénz igénylőt leadod a MEP-nél, ők folyósítják a táppénzt, és annak az 1/3 részét kivetik kötelezettségként a munkáltatód felé. Ha kifizetőhely, akkor megállapítja a táppénzt is kifizeti, viszont akkor a társaság igényli az egészségbiztosítótól a 2/3 részt.

Szóval: Betegszabadság összeg járulék és bérterhe a munkáltatóé, táppénz: 1/3-a

2009. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!