Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a TESZVESZ-en vagy a...

Ha a TESZVESZ-en vagy a VATERAN folytatsz kereskedelmi tevékenységet és kijelented, hogy sem garanciát nem vállalsz az általad forgalmazott termékekért, sem számlát nem vagy hajlandó adni róla azt megteheted?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet az, hogy az adózás szabályai egyesekre vonatkoznak, másokra pedig nem? Ha alkalmazottként vagy tulajdonosként egy doboz gyufáról vagy egy csomag rágóról megfeledkeznél számlát, nyugtát adni százezrekre büntetnek.
2011. máj. 25. 20:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Amit Én láttam: Vaterán és stb. -kb 20- 30 féle terméket folyamatosan árulnak (olyan mint egy bolt, lehet rendelni),havi 35-50 üzletet bonyolítanak 4 és 20eft között,

Az áraik olyan alacsonyak, hogy szinte még az önköltséget sem éri el. Nyilvánvaló az eredet.

2011. máj. 26. 07:14
 12/14 anonim ***** válasza:

"A VÁM és ÁFA kiszabásának mi a bánatos köze van a vaterához?"


Ha unión kívülről jön az áru és 50$ fölött van az értéke akkor elvileg megvámolhatják, de ha ráírják hogy ajándék akkor nem lehet vámolni elvileg, de a vámosok sem hülyék azért.

Rendelnek 10 iphone koppintást 150.000-ért és eladják 30.000-ért darabját, máris megduplázták a befektetett összeget. Ebből még kifizetnek kb 10 %-ot listadíjra, kiemelésre, eladási jutaléknak és még mindig jól jártak. Ilyen bazialacsony árak mellett evidens hogy tönkremegy a tisztességes kereskedő és ezután a feketegazdaságban is megemelhetik az árat mert a fehér kipukkadt.

2011. máj. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Figyeljetek egyre többen írjak hogy próbavasárlás áldozatai lettek pld most is a vatera fórumba 51 eladás 4 év alatt 130.000ft büntetés nem adott számlát a próba vevőnek.
2012. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Engem most büntetett meg a NAV vaterán árultam és nem adtam nyugtát 200.000ft büntetést kaptam :(
2013. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!