Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit gondoltok az új édesség,...

Mit gondoltok az új édesség, cukor, energiaital stb adó bevezetéséről?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt a törvény-alkotók is tudják, hogy ezzel a fogyasztást vissza-szorítani nem tudják.

Több költségvetési bevételt = többletadót akarnak beszedni, és valami nevet, indokot kellett találni hozzá. Nagy bajban lennének, ha ezek után drasztikusan visszaesne ezeknek a forgalma. De ettől sem félnek. Lásd jövedéki adó emelése üzemanyagnál, dohányárunál, szeszes italnál. Aki eddig ezekre költött, azután is fog. Ezért merik többlet-adóval súlytani. Csak nevet kellett neki találni.

2011. jún. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet, mert szerintem mindenki tudja, hogy az egészséges ételek mindig drágábbak, mint a károsak, most legalább kiegyenlítődik az árkülönbség, lehet, hogy így többen fognak egészséges kaját venni.
2011. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 yo. válasza:
09:46-es hozzászólónak: a csoki nem rossz dolog szerintem, amúgy meg, ha van kocsid te is tankolsz te se örülsz annak, hogy emelik az árát.. pedig milyen környezetszennyező.. amúgy szerintem elég nagy parasz ország ez szerintem, hogy mindenből a legnagyobb hasznot akarja húzni.. akkora elhibázott rendszer van, hogy az valami hihetetlen.. ha munkahelyeket teremtenének lehet, hogy több adót szednének be az szja-ból, meg a forgalmi adóból is stb.. így csak azt érik el, hogy még jobban lehúzzák az embereket, majd a végén nem tudják fizetni a hitelt, elmegy a házuk, nem lesz munkahelyük.. és pont ezért amiért írta az előző hozzászóló.. az természetes ételek drágák, tehát aki rosszabb anyagi helyzetben van az olcsóbbat veszi meg.. nem kell egy hatalmas ész ehhez, hogy végig gondoljuk.. de a drága Viktornak ez csak üzlet, a többit meg le se szarja..
2011. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Egerecske válasza:
Ugye azt mondják h káros dolgok ezek azért kell adózni utánuk. Na most kérdezem én, ha x összeggel többet kel fizetni érte akkor nem káros? De igen, sőt még károssabb mivel többe fog kerülni. Ha igazán az egésségünkel akrnak foglalkozni akkor mind az ami káros egyenesen bettíltják , nem forgalmazzák.
2011. júl. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!