Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e adóznom kft ügyvezetőké...

Kell-e adóznom kft ügyvezetőként és tulajdonosként júli-aug hónapokra, ha a félév végén (júni) megszűnik az egyetemi hallgatói jogviszonyom, de szeptembertől újra jelentkeztem?

Figyelt kérdés

Jelenleg az ügyvezetést ingyen csinálom.


Köszi a válaszokat!


2011. jún. 29. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Túl kevés az információ. Könyvelőd tudja megmondani. Ha nem tudja, akkor keress másikat. Őt fizeted, őt kérdezd.
2011. jún. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ingyen csinálod, akkor miért kellene, és mi után?
2011. jún. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Adóznod nem, mivel nincs jövedelem kivéted az adott hónapokban.

Viszont a járulékokat (a bérből levonandókat és a bér után fizetendőket is) meg kell fizetned legalább a minimálbér után, mivel a hallgatói jogviszony hiányában főállállású társas vállalkozói jogviszonyod lesz.

2011. jún. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ez nem teljesen igaz
2011. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

és akkor hogy is van ez pontosabban?? :))


Köszönöm az eddigi segítséget!!

2011. júl. 1. 01:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszomban leirtam, a könyvelőd ismeri a céget ő tudja megmondani.... A kulcsa ott van, hogy vagy-e személyes közreműködésre kötelezett avagy nem, ha nem, és csak ügyvezetsz, és nem müxik a cég, akkor nincs járulék se a megfelelő bejelentések megtétele mellett. Ha mükszik a cég, nem vagy személyes közremüködésre kötelezett és van melletted olyan, aki munkaviszonyos a cégben, vagy személyesen közreműködésre kötelezett ez esetben se áll be a járulék fizetés. Ha müködik a cég, és nincs bejelentve senki, akkor elvileg (mivel valaki dolgozik) járulékot kell fizetned. De ha mindezt a könyvelőd nem tudta elmondani, akkor keress másikat, ha nem is kérdezted, akkor .... (megtartom a véleményem magamnak)Ha nincs könyvelőd, akkor méginkább megtartom a véleményem ... Tudod amit most leirtam ahhoz én is képeztem magam, és tudod az pénzbe kerül ám... Erről meg ennyi a véleményem.
2011. júl. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem bántásként írom az utolsó válaszolónak, csak kicsit zavar az, hogyha nem akar segíteni, mert neki sok pénzébe, idejébe, energiájába került a tudása, akkor miért válaszol?

Én is + 9 évig tanultam még, azóta is képzem magam, sok időmbe, energiámba, pénzembe, ősz hajszálaimba került, hogy itt tartsak, de soha nem sajnáltam senkitől a segítséget, ha szüksége volt rá, hovatartozástól függetlenül. Évi 40-50 SZJA bevallásért egy fillért nem kértem soha, és ezután sem fogok, főleg olyanoktól nem, akik még a nevüket is alig tudják leírni, pedig milyen könnyű lenne őket átverni, hogy mennyi meló, pedig tudom, hogy nekem csak 10-20 perc az egész...

2011. júl. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Előttem szóló!


Én voltam az előtted szóló. Na mármost, látod én is segítettem, egyszerűen az bosszant, hogy ha van egy cég, akkor annak elvileg van egy könyvelője, akit fizet. Akkor miért én adjak tanácsot? Vagy én is. Ez nem egy gasztroblog, a tudást illik megfizetni, szerintem legalábbis, és képzeld csk, én is nagyon sok szja-t csinálok és csináltam is ingyenesen, nem kihasználva a belekényszerített MAGÁNSZEMÉLYT.


Én, és több kollega ahogy látom lassan az éhenhalás szélén, jelenleg van főállásom és másodállásban éjszakákat itthon, meg két egyedül eltartott gyerekem, akiből az egyik beteg, és minden hónapban könyörgöm a pénzemért, olyanoknak, akiknek látom most is jól megy a szekér.


És igen nem tudom felvenni a versenyt a mindentlekönyvelekcsakgyerehozzámkönyvelőkkel mert elvem a minőségi szolgáltatás, és ez sajnos nekem nem fér bele.


És a köszönömökből nem tudok kenyeret venni, ráadásul nálunk nem mindegy milyet.


Hát no comment, ha néha kiakadok és le is lehet pontozni. És az egész felháborodásom ugy másfél hónapja kezdődött, mikor egy nemkönyvelő próbálkozott szerintem a saját mérlegének elkészítésével és nem csak én de pár kollega elszédült a kérdéstől... Én ekkor sokalltam be.


bocsássatok meg hogy válaszoltam valaha is valakinek is ha ez ennyi embert irritál mert odateszem hogy ezért fizetni illik, akkor el kell godnolkodjak, hogy egyáltalán válaszoljak-e

2011. júl. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még egyszer hangsúlyozom, hogy nem bántásként írtam, csak kicsit zavar az ilyen. Akkor inkább ne is válaszoljunk, hagyjuk másra. Egyébként én is "hasonló" helyzetben vagyok, és egyre inkább kiakadok, de megpróbálom mindig úgy nézni a dolgot, hogy adott esetben, ha nekem lenne szükségem információra, segítségre milyen jól esne, ha valaki megtenné... csak úgy!

Egyébként lehet, hogy a kérdező csak BÁB a KFT életében, nem is biztos, hogy ő az aki ténylegesen irányít, csak "betették" a posztra valamiért. Nem egy ilyennel lehet találkozni. Tulajdonos vagy, ügyvezető vagy, de igazán semmi beleszólásod a dolgokba. No meg - ahogy Te is írtad - nem minden könyvelő áll a helyzet magaslatán. Hozzám is jár egy-két ügyvezető kérdezni, pedig fizetett könyvelőjük van, de valamiért mégis "körüljárják" a dolgokat, nem bíznak senkiben.


Még egyszer bocsi, ha megbántottalak... nem volt szándékos!

2011. júl. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudod én szembesültem vele hogy én szitne egyetlen krédésemre se kapok szakmai forumon se választ. Kolleganő megmondta a tutit: ami neked kérdés az kérdés mindannyiunknak és ki vagyok fizetve. És ha báb is valaki, elmehet és ügyvezetőként éljen jogaival.
2011. júl. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!