Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tudom, hülye kérdés, de...

Tudom, hülye kérdés, de egyéni vállalkozóknak nincs szabadság?

Figyelt kérdés
úgy értem, egy évben x nap, amit "szabadságként" könyvelhetnek el, és nem kell addig járulékot fizetni legalább, vagy ilyesmi. mert vállalkozó vagyok, még az elején, és 1 hét kiesés baromira megcsap:( valamint a táppénz hogy működik vállalkozóként?
2011. júl. 4. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel ha egyéni vállalkozó vagy, akkor saját időbeosztásod szerint dolgozol, ezért akkor mész szabira mikor akarsz. gondolom
2011. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Járulékot a szabadság idejére is fizetni kell.
2011. júl. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kár :( amiota vállalkozo vagyok, 2 éve, még nem voltam szabadságon, 2x maradtam itthon nátha miatt, és le lettem cseszve, hogy miért nem mentem orvoshoz. akönyvelőm nem mondta, hogy lehet menni táppénzre.. hogy van ez?
2011. júl. 4. 21:25
 4/6 anonim válasza:
lehet menni, sőt, nagyon jól jársz, ha táppénzre mész (még ha nem is vagy igazán beteg), mert addig nem adózol, sőt még táppénzt is kapsz az államtól!:)
2011. júl. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

előző vagyok, csak lemaradt:

szabadság konkrétan tényleg nincs sajnos..

ha elmész 1-2 hétre nyaralni, ugyanúgy fizeted a járulékokat, csak ugye nincs bevételed.

na ezért nem járok én nyaralni, vagy ha mégis, akkor táppénz alatt:)) én évi 2-3-szor megyek 1-2 hét táppénzre olyan indokkal, hogy rengeteget dolgoztam, kimerült vagyok, a háziorvos kénytelen kiírni, még ha látja is, hogy kamu.

2011. júl. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen:)) akkor mindenképp ez lesz! remélem jófej a doki :)
2011. júl. 15. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!