Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Életbiztosítás-adózás?

Életbiztosítás-adózás?

Figyelt kérdés

Tavaly megszüntettem az életb-mat, és nem vallottam be az adóbevallásomba. Nem kaptam róla semmilyen papírt (hova kellett volna beírni, összeg...semmit).

És még adóbírságot is kaptam. Mit tegyek?


2011. júl. 12. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Nem is kell kapj papirt. Ugyanis ha idő előtt felveszed az életbiztosításodat visszamenőleg 5 évre vissza kell fizetni az igénybe vett adókedvezményt pótlékostól. Beírni a tárgyévi bevallásba kellett volna... Gondolom az adóhiány miatt kaptál adóbírságot, méltányosságot lehet kérni rá, ha te csináltad, hogy nem tudtad alapon csak jól kell megirni. Ebben segitségedre lehet egy könyvelő.
2011. júl. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor a bírságot is meg kell fizetni? Tudom, hogy én hibáztam (de mekkorát!).

Amikor behívtak, akkor mondták, de azt nem hogy még bírságot is kiszabnak. Teljesen kikészültem.

2011. júl. 12. 12:44
 3/3 anonim ***** válasza:
én adnék egy esélyt a bírságnak. Lécci írj privit nekem, a határozatot látnom kéne ahhoz, hogy síró levelet tudjunk irni nekik elengedés ügyben.
2011. júl. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!