Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mire jó az adóbevallás?

Mire jó az adóbevallás?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, azért kérdezem. Még nem is láttam adópapírt, még sulis vagyok, csak érdekel.

Az odáig okés, hogy az egész éves jövedelmet szerepeltetni kell rajta meg a levont járulékokat, adókat.

Szerepeltetni kell pl. a kamatot is, amit a számlán tartott pénzért kap az ember?

Vagy esetleg azt, hogy teszem fel vettem 20 ezerért kincstárjegyet?

Hallottam anno, hogyha van az embernek életbiztosítása, azért kap vmi adókedvezményt. Ez így van?

16/L


2011. aug. 8. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Adóbevallási nyomtatványt láthatsz a neten, fenn van az APEH oldalán a kitöltési útmutatóval együtt.

A levont járulékokat nem kell szerepeltetni rajta.

A kamatot sem kell, abból eleve levonja a bank a kamatadót.

Ha veszel valamit, akár kincstárjegyet, akár mást, azt sem kell szerepeltetni. Adó szempontjából mindegy, hogy kincstárjegyre költöd a pénzed, vagy plazma TVre, vagy utazgatásra, vagy bármi másra.

Az életbiztosításra már nincs adókedvezmény. Régebben volt, de akkor sem mindegyikre.

Ha ennyire érdekel az adóbevallás, kérd el a szüleid adóbevallását (visszamenőleg 5 évre meg kell őrizni) és tanulmányozd át azokat. Az 5 adóbevallásból megláthatod, hogy mennyit változik évről évre az adórendszer.

2011. aug. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
és hol van fenn a neten a kitöltési útmutatóval és ez a nyomtatvány is? engem is érdekel
2011. aug. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg megírnád, hogy milyen sorszámon vagy néven keressem?
2011. aug. 9. 13:00
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

A sorszáma a következő 2010. évben: 1053.

Mindig 53 a vége, az előtte lévő két számjegy pedig az aktuális bevallási évet jelöli. Tehát a 2011. évben keletkezett adóköteles jövedelmek bevallásának 1153-as lesz a száma, a 2012. évinek pedig 1253-as.


Az adóbevallás azt a célt szolgálja, hogy az év közben megszerzett - és adóelőlegfizetéssel terhelt - jövedelmeket bevallod, valamint az egyéb - akár adóelőleggel nem terhelteket is - és úgy számolod ki a végleges adófizetési kötelezettséget. Majd különbséget vonsz az év közben levont vagy befizetett adóelőlegek/adók összegével, ami alapján kijön, hogy be kell-e még fizetni az államnak adót, vagy visszaigényelhetsz tőle, avagy pontosan adóztál év közben és se befizetni nem kell, se visszaigényelni sem tudsz.

Erre jó az adóbevallás.

Azt, hogy milyen jövedelmeket kell bevallani és hogyan, azt írja elő a személyi jövedelemadó törvény. Idővel biztosan Te is egy kicsit megismerkedsz vele, mivel végigkíséri majd életed ... valószínűleg.

2011. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
19%
az adóbevallás arra jó, hogy ha kitöltöd és beküldöd, kisebb eséllyel basz meg az apeh.
2011. szept. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!