Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom a 2008-as évi...

Mptien kérdése:

Hogyan tudom a 2008-as évi szja adóbevallásom visszaigényelhető adóját megszerezni 2010-ben?

Figyelt kérdés
Üdv! Olyan problémám van, hogy a 2008-as évi szja bevallásomat a munkáltatóm készítette el, és amit megkaptam igazolást, azon fel van tüntetve, hogy 50 ezer forint visszaigényelhető adóm van. Nos az a gondom, hogy már 2010 van, és én még mindig nem kaptam meg az összeget, és most hogy még mindig követelem, a munkám is megszűnt. Nem tudom, hogy mi a teendő. Már annyit intézkedtem, hogy felhívtam a Munkaügyi Központot, ott elküldtek az APEH-hoz, ott pedig közölték hogy nem az ő hatáskörük. Kérdem én, hogy most akkor hova menjek? Hogy tudom megszerezni a pénzem? Esetleg kérhetnék emiatt kártérítést is?
2010. júl. 23. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:

A visszaigényelhető adót vissza is kellett volna igényelni ahhoz, hogy kiutalja az APEH. Ha nem rendelkeztél róla, a folyószámládon van, túlfizetésként.

Az adófolyószámlán mutatkozó tényleges túlfizetést a 1017-es "Átvezetési és kiutalási kérelem a folyószámlán mutatkozó túlfizetéshez" nyomtatványon tudod kiutaltatni. Az APEH honlapján fenn van a nyomtatvány (előbb a keretprogramot töltsd le)

Ha viszont adó, illeték, vagy járulék tartozásod van, csak a különbözetet utalják ki.

2010. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezekszerint, ha én külön nyomtatványon igénylem, megkaphatom a visszatérítésem? Na és ha benyelte a munkáltatóm? Mert nem tudom, hogy most ő átvette-e avagy sem.
2010. júl. 23. 11:38
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Akárki készíti el az adóbevallásodat, abból lenned kell egy példányodnak (a te aláírásod nélkül érvénytelen lenne, így biztos találkoztál vele). Abban benne van, hogy mi lett a pénzel. Kérték e a kiutalását, és ha igen, milyen számlaszámra.
2010. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A munkáltatód nem kérhette a saját bankszámlájára (minden munkáltató összes bankszámlaszáma megvan az APEHnak, a bankok jelentik nekik amikor megnyitnak, vagy megszüntetnek egy bankszámlát)

Az adófolyószámládon rajta kell lennie, hogy volt-e/van-e túlfizetésed. Ha volt, de már nincs, akkor az is rajta kell hogy legyen, hogy mikor és hova utalták a túlfizetést.

Az APEHnél kérhetsz folyószámla egyeztetést.

2010. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"nem kérhette a saját bankszámlájára"


De a vállalkozó a neje bankszámlájára simán kérhette, ha elég sunyi hozzá. Nem csak céges számla van a világon.

2010. júl. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2008-bam ,ég volt közös munkáltatói bevallás, így a céggel számloták el, de akkor benne volt a havi bér elszámolásban. Ha a bérpapíron rajta volt és aláírtad, hogy átvetted a fizetéseddel eggyütt, akkor benyelhették.
2010. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!