Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebay - vámot/adót kell fizetni?

Ebay - vámot/adót kell fizetni?

Figyelt kérdés
Bocsi ha hülye kérdés... Ebayen vásárolnék, de nem értem ezt a vámos dolgot. Mikor kell vámot/adót fizetni? Hogy működik ez?
2011. júl. 20. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Az e-bay egy aukciós olda, olyan, mint a Vatera. Magánemberek adnak el neked cuccokat.


VÁM-ot (és ÁFÁ-t ) akkor kell fizetned, hogyha EU-n kívülről rendelsz terméket és pechedre megfogják a VÁM-on. Független attól, hogy ebayről vagy személyesen kis pistától rendelted.


Ilyenkor 1-12% közötti a VÁM és 25% az ÁFA fizetési kötelezettséged.

2011. júl. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!(:
2011. júl. 21. 10:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az eladó nem akar kib*szni veled akkor ráírja hogy "gift" azaz ajándék és értekként 15$ alatti értéket jelöl meg.
2011. aug. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hali, nekem volt dolgom velük, semmi vész... A gift-es megoldás nem műxik. nem eszik meg (már). Főleg mert minden HongKong-ból és általában Kínából jövő cucc gift:) FONTOS! Egyszer mikor beszéltem a vámosokkal telón (egy csomagom ügyében), elhullajtottak egy-két infót! Valami olyant, hogy 22EUR a határérték... Én azóta ehhez tartom magam. Legutóbb is vettem valamit vagy 30 USD-ért, ellenőrizték a vámon, de mikor megjött rá volt írva, hogy vámmentes:) Az igaz, hogy volt benne számla, amit az eladó állított ki, így tudták, hogy mennyi az ára. FONTOS 2! A postaköltség NEM számít bele az értékbe!!!! Tehát ha veszel valamit 25 dollárért, aminek a postája 30 dollár (röhejes, de néha van így, ennek ellenére sokszor még így is megéri egy-egy cikk), akkor csak az áru értéke számít, tehát 25 dollár a tétel, ami még vámmentes.
2011. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, kösz az infót!(;
2011. aug. 15. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!