Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az apeh jogtalanul kiszabot...

Ha az apeh jogtalanul kiszabott illetéket és a visszavonásáról még nem kaptam értesitést ilyenkor mi van az adóvisszatéritéssel?

Figyelt kérdés
Volt egy meghiusult házvásárlásunk aminél már előre kiküldték az illetéket hogy fizessem be,de azóta felbomlott a szerződés és most van visszatéritendő adóm.Valamint érdekelne hogy az apehnál a 30 nap az 30 munkanapot jelent?
2009. ápr. 15. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát ezt meg kell kérdezni, hogy törölték-e az adófolyószámládról az előírt illetéktartozást, mert ameddig tartozásod van addig nem fizetik vissza a pénz ami visszajár. Mindenképpen menj be az ügyfélszolgálatra, mer taz ilyet nem közlik telefonon. Egyébként 30 nap az 30 nap a kiutalásnál, tehát a hétvége, és minden beleszámít.

Nekem is ez volt idén, hogy észrevettem, hogy előírtak olyat, ami nem jogos, nem is fizettem be és hiányként mutatkozott, de szóltam és minden bizonylatot becsatoltam ami az igazamat bizonyította, és gyorsan helyre is rakták a dolgokat és már meg is kaptam az adóvisszatérítést.

2009. ápr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!