Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszterhes vagyonátruházási...

Visszterhes vagyonátruházási illeték, méltányossági kérelmet ki kérhet?

Figyelt kérdés

Elváltam, egyedül nevelem két gyerekem.

Fizetésem kb 98.000 Ft, nekem jár a kedvezmény ?


2011. szept. 5. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A lakásvásárlás mindenkori rákfenéje a lakástulajdon szerzése után fizetendő illeték, hivatalos nevén visszterhes vagyonátruházási illeték.


Bárki kérhet az APEH-tól fizetési kedvezményt, ha az adózó bizonyítja, hogy körülményei a méltányosság feltételeinek megfelelnek.

Bizonyos esetekben, ha a kérelmező bizonyítja hogy az illeték megfizetése a jövedelmi viszonyaival arányban nem álló megterhelést jelentene számára, illetve annak megfizetésére képtelen,az Illeték hivatal mérséklését, vagy törlését is engedélyezhet !

Tehát, ha a kérelmező szociális anyagi háttere bizonytalan, a már így is rendkívül rossz anyagi helyzetét és megélhetését az illeték megfizetése tovább rontaná, kérelmezheti a mérséklést vagy törlést is !

Ajánlom figyelmedbe a méltányosságról szóló törvényt :

2003. évi XCII. Törvény ( továbbiakban Art. ) 134. § (1)


A te esetedben, gyermekeit egyedülállóként nevelő szülő, véleményem szerint ide tartozol !

Sajnos attól, hogy a törvény szerint a méltányossággal élhetsz, a dolgod nem ennyire egyszerű !

Ahogyan az APEH honlapján is olvasható, ezt a kérelmezőnek bizonyítania kell !

De ne hagyd eltántorítani megad a hivatali útvesztőkbe !

Először is egy jól összeszedett és megalapozott kérelmet kell megfogalmaznod, amiben a jelenlegi szociális helyzetedet körvonalazod az ügyintézőnek.

Itt azért oda kell figyelni arra, hogy se túl alacsony, se túl magas ne legyen a megélhetésre maradt összeged.

A megélhetésre maradt összeget, a bevételeidből levont kiadásaid adják.

Következőkben, csatolni kell az APEH formanyomtatványt, amiben a vagyoni helyzetedről kell ismételten számot adnod !

Kérelmet beadni véleményem szerint is mindig érdemes .

Az interneten rengeteg oldal található, ahol az ügyvédi összeg töredékéjért hozzáértők a kérelmedet megírják.

Nekem is ők segítettek, és az ügy lezártéig bármikor felhívhattam őket külön díj nélkül, nagyon rendesek !


[link]


Sok sikert a kérelmedhez, remélem tudtam segíteni neked !

2011. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Csatlakoznék az előttem szólóhoz, annyit hozzá tennék, hogy ennek van eljárási költsége is.

Kérelmenként 2300 Ft.

Nekünk is volt lakásvásárlási illetékünk, és mi is úgy döntöttünk meg íratjuk olyannal aki ebben járatos!

Nem bántuk meg, nem kellett napokig agyalni, és idegeskedni azon vajon jó-e amit írok!

Kaptunk részletfizetést, később még egyszer kérelmeztük utána elengedték a felét.

Egyszóval megérte segítséget kérni !

[link]


Találtam egy hasonló oldalt is, ők is tanácsadással foglalkoznak.

[link]

2011. szept. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!