Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érdese-e az APEH-nak méltányos...

Érdese-e az APEH-nak méltányossági kérelmet írni? Figyelembe szokták -e venni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Erre egyértelmű választ írni nem lehet. Figyelembe kell venni a körülményeket is . A nem akarok fizetni nem egyenlő a nem tudok fizetnivel.
2011. szept. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Igen. Minden figyelembe vesznek,ha azt látják,hogy fizetni akarsz, csak most nehézségeid vannak. Adnak részletfizetést,elengedik a kamatokat, csökkentik a büntetést. Csak azt kell érezniük,hogy tárgyalsz velük,hogy fizetni fogsz.

Ha nem válaszolsz, ha eltünsz akkor keményítenek be.

2011. szept. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, jó válaszok akkor ilyen paraméterek alapján írom meg. Csak mert volt akit simán elutasítottak pedig jogos volt a kérelme.
2011. szept. 28. 10:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Írhatsz nekik, de sem a kamatot nem fogják elengedni,sem,ha már kiszabták a büntetést. Kicsi az esély,hogy méltányosságot adnak. Tapasztalat.
2011. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
73%
Hát ez sok mindentől függ. Ha úgy látják hogy az anyagi helyzeted nem feltétlenül indokolja (ezt csak te tudod) akkor lesz egy fél évig tartó felesleges levelezgetés, aztán ha elutasítják akkor kifizettetik veled a levelezgetés időszakára is a késedelmi pótlékot.
2011. szept. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2011. szept. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ miről van szó. Engem egyszer megbüntettek 300.000 Ft-ra mert nem adtam blokkot. A könyvelőm férje írt egy jó kis levelet, amiben kérte a büntetés enyhítését, mert hogy első eset és kezdő vállalkozó stb. el is engedték a felét. Persze így is megúsztam a járulékokkal és az áfával, ezért meg beinkasszóztak. Vaciláltam, hogy kérjek -e részletfizetést, de végül úgy döntöttem nem kérek, mert ha megadják és nem tudom abban az ütemben fizetni, ahogy kiszabják, abból már nagy baj lehet. Így aztán szépen egy év alatt kicsengettem a pénzt úgy ahogy tudtam aztán kész. A lényeg, hogy azt mondják érdemes kérni, mert így látják rajtad a fizetési hajlandóságot. De azt tudd, feltételekkel jár.
2011. szept. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
yutb-os nagyon nagy volt....én is arra gondoltam először h rajzolok nekik egy szomorú smile-it.h sajnos nem fizetek:)
2011. szept. 28. 12:15
 9/11 A kérdező kommentje:
vicc volt.igyekszem fizetni....majd..
2011. szept. 28. 12:28
 10/11 anonim válasza:

Méltányossági kérelmet mindíg érdemes beadni !

Természetesen egyedül próbálkozni nagy felelőtlenség lenne, bízd azokra akiknek ez a munkája.

Ajánlom ezt az oldalt.


[link]

2012. ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!