Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az én körülményeim miatt...

Az én körülményeim miatt eltörölhetik méltányossági alapon az ingatlanértékesítésből származó adót?

Figyelt kérdés
Egy víkendtelket szeretnék eladni, amiből lakást szeretnék venni, mivel még nincsen lakásom. A telket most örököltem. Szociális körülményeim olyanok, hogy 20 éve rokkant nyugdíjas vagyok, 57 ezer a nyugdíjam, skizofrénia a betegségem, egyébként 40 éves nő vagyok. A nyáron megyek férjhez és gyermeket is szeretnénk minél hamarabb. A lakásgondunk oldódna meg, ha ez a terv sikerülne. Mi a véleményetek, megkapom az adó eltörlését?
2011. jún. 13. 07:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt így lehetetlen megmondani.

Az ingatlan értékesítésből származó jövedelem után az adót a következő évi adóbevallásban kell szerepeltetned és akkor kell megfizetned. Az, hogy akkor milyen elbírálási szempontok lesznek, most senki nem tudja. Ráadásul nagyban függ attól is, hogy melyik APEHnél és melyik ügyintézőhöz kerül az ügyed. Van olyan ismerősöm, aki kapott adóelengedést, egy másik pedig nem; pedig annak, aki kapott, jobb a vagyoni és jövedelmi helyzete, mint annak, akit elutasítottak. Csak más megyei APEHhoz tartoztak.

Gondolom, amikor örökölted, akkor felértékelték. Ha ennyiért, vagy ettől az összegtől alacsonyabb áron adod el, akkor nem keletkezik jövedelmed belőle, és adóznod sem kell utána.

2011. jún. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak a hagyatéki tárgyaláson megállapított forgalmi érték és az eladási ár különbözete után kell adót fizetni, ami - ahogy fentebb írták- nulla is lehet. Viszont ha vásárolsz, akkor illetéket kell fizetni, az eladás és vétel különbözete után.
2011. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az apeh honlapján van kifejezetten erre vonatkozó kérelem. www.apeh.hu A nyomtatvány neve: adatlap fizetési könnyítésre.

Lehet részletfizetést halasztást és elengedést kérni. Fontos, hogy ez csak adható, nem jár automatikusan. Az APEH mérlegelhet. De a kérelem benyújtásától a határozathozatalig nem kell fizetnetek, a kérelemnek halasztó hatálya van. Ja és fontos, hogy pótlék mentesen kérjétek!

2011. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!