Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Árvasági vajon jár nekem?

Árvasági vajon jár nekem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy 17 éves lány vagyok,aki 3 éve vesztette el az anyukáját,nem is igazság szerint a legfontosabb..Hanem ,hogy engem apa szó szerint elakar üldözni itthonról.Én mennék is,csak az a probléma,hogy 17 éves vagyok..és a kérdésem pedig az ,hogyan lehetne megvalósítani azt,hogy nekem utalják az árvaságit és a családit? Be kéne mennem a nyugdíjfolyósítóhoz...vagy a gyámügyhöz? Könyörgöm segítsetek...mer apám nem akar támogatni anyagilag,sőőőt...Megoldásokat kérnék,ha tudtok..előre is köszönöm =)
2011. szept. 5. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Mint kiskorúnak, nem fogják neked utalni, mert él az apád.

Vagy hivatalosan más gondviselő kell neked (pl. nagyszülő) aki megkaphatja az utánad járó árvaságit és családit (és rád költi, vagy odaadja neked), vagy nagykorúsíttatod magad (ez nem egyszerű)

Menj be a gyámügyhöz, vagy a családvédelmibe, ott napra készen kell tudniuk a jogszabályokat és az által a törvényes lehetőségeket, és az intézkedésben is tudnak segíteni neked.

2011. szept. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy mivel nem vagy 18 éves, ezért a szülő, gondozó részére folyósítják az ellátásokat, Te majd csak 18 éves korodtól kapod saját magad, ha még akkor tanulsz. Egyébként az apukád csak úgy nem üldözhet el otthonról, hiszen még tartásra köteles Veled szemben.

Ha tényleg nagyon nagy a baj, akkor a gyámügyhöz menj első körben segítségért.

2011. szept. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Sajnos ez nem oldható meg. 18 éves korodig a gondviselőd rendelkezik az összeggel (kb 40ezer forint), ahogy nagykorúvá válsz, automatikusan téged illet az árvasági! Viszont, amit leírsz, azok alapján ajánlatos felkeresned a gyámhatóságot abban az esetben, ha apád "elüldöz" otthonról, illetve annyira megvonja a támogatásodat, hogy az élethez szükséges napi kisebb fajta ügyleteket nem tudod megvalósítani.
2011. szept. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!