Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vonhat-e az Apeh a Tgyás...

Vonhat-e az Apeh a Tgyás összegéből adótartozás miatt?

Figyelt kérdés

Január 13-án szültem.Jelenleg Tgyás-t kapok.Az első utalásra vártam amikor kiderült, hogy a cégem rossz adószámot adott meg az OEP-nek amire a Tgyás összegét utalja.Nekem adótartozásom van,amíg dolgoztam minden hónapban vonták a fizetésem 33.5%-át.A cégem pedig az incassos számla számot adta meg utalási számlaszámnak!Telefonáltam össze-vissza, mire elértem az illetéskes Apeh-os emberkét. Aki flegmán közölte velem, hogy ezt az összeget (amit az OEP utalt, a cégem által adott bankszámlaszámra)már nem kaphatom meg, mert adóhátralékom van.Ők ezt az összeget nem utalják vissza nekem!És ne ugráljak mert..., és mit képzelek én, hogy igényt tartok erre a pénzre!!!Mondanom se kell kiakadtam!!!!Én úgy tudom, hogy se táppénzből se a gyerek után járó jövedelemből (Tgyás, Gyed, Gyes) nem vonhatnak törlesztés gyanánt. Most a cégemmel visakodom, hogy megkapjam a 2 és fél hónapra járó Tgyás-t amit az ő hibájukból rossz számlaszámra utaltak.

A kérdésem az hogy visszatarthatja-e az Apeh ezt az összeget?


2009. ápr. 21. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen adótartozásod van. Az egyéni vállalkozói számláról sem emelhet le az APEH minden pénzt. A bankszámlád lakossági? Munkavállalóról letiltást szoktak küldeni a mukáltató felé, amit a OEP felé továbbítani kell. Igy a letiltás szerintem - ha munkavállalóként tartozol - nem lehet a teljes összeg, csak 33 %.
2009. ápr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
csak voltam vállalkozó, 2 éve alkalmazott vagyok egy cégnél.a cég ahol dolgozom, intézte a tgyás igénylésemet, mint munkáltató.megadott egy bankszámla számot az OEP-nek amire ők el is utaltak 2 és fél havi tgyás összeget,csakogy ez a számlaszám az szám volt amire az Apehnek fizették a fizetésem 33,5%-át adótartózás miatt.Nem tudom érthető-e?
2009. ápr. 22. 21:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom értem-e. Azért tartod fenn a vállalkozói bankszámlaszámodat, hogy oda utalja a munkáltató a letiltást? Miért nem az APEH-nak utalta? Gondolom a tartozás még a vállalkozás idejéből van? Ezért nem kellene fenntartani egy külön bankszámlaszámot. Fölöslegesen fizeted a költségeket. De ha az APEH egyszer elvitte a pénzt, azt biztos nem kapod vissza. Vagy lehet, hogy az APEH letiltás bankszámlaszámát adta meg a munkáltató? Ez elég nagy hiba a munkáltató részéről.
2009. ápr. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, az Apeh letiltási bankszámlaszámát adta meg a cég akinél alkalmazásban vagyok az OEP-nek!!Már faxoltam az OEP felé, hogy a következő utalás ne erre a számlaszámra menjen, de ez édes kevés hiszen több mint 180 000,- FT-ról van szó (2és fél havi Tgyás ) amihez egyelőre nem jutok hozzá.
2009. ápr. 23. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!