Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kezdő (pályakezdő) vállalkozók...

Kezdő (pályakezdő) vállalkozók milyen támogatásokban részesülhetnek?

Figyelt kérdés

Júniusban fejezem be a sulit. Kozmetikusként szeretnék egyéni vállalkozásba fogni. Próbáltam utánanézni, hogy milyen támogatások illetnek meg, de nem sok mindent találtam. Ahhoz hogy 6 hónapig támogatásként megkapjam a minimálbért, minimum 3 hónapja álláskeresőin kell lennem, vagy rehabilitációs járadékban kellene részesülnöm :S ( Egyik sem érint szerencsére. ) A szüleim sem milliomosok, hogy támogassanak, eddig is nagyon sok mindent megtettek már értem, nem akarom ezzel őket terhelni.

Miért van az, hogy itthon kell ülnöm, és "semmit tennem" ahhoz, hogy valami kis támogatáshoz jussak? :(


2011. ápr. 26. 09:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem, hogy nagyon szeretnék már dolgozni és a saját lábamra állni. Ha más lehetőség nem marad, kiváltom a Start kártyát, hátha azzal könnyebb elhelyezkedni. Az már egy másik dolog, hogy 60 ezer ft-ból éljek meg, fizessem a helységem bérleti díját és rezsijét, + buszbérlet ( 28200,-) vagy albérlet... Teljesen kilátástalan ... :'(
2011. ápr. 26. 09:41
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Én nem vagyok jártas az egyéni vállalkozókra vonatkozó támogatásban de már jópár éve tanulok közgazdaságot és minél többet tudok, annál kevsébé ajánlom bárkinek is hogy egyéni vállalkozásba kezdjen. Mivel te kozmetikus vagy, feltételezem hogy nagyjából semmit nem tudsz egy vállalkozásról, csak azt tudod hogy szeretnél egy helységet bebútorozva, különböző eszközöket és anyagokat meg ami kell. Mégis miből szeretnéd mindezt kifizetni, ha a szüleid nem milliomosok? Mert hogy hitelt nem fogsz kapni az tuti és a befektetők sem fognak sorbanállni az ajtód előtt.

És ha még sikerülne is összehozdnod bár ennek a valószínűsége zérus, honnan lenne ügyfélköröd akikből a bevétel származik és amiből a tartozásaidat törleszted és akkor még nem laktál, nem ettél, nem közlekedtél.

Ez egy nagyon átgondolatlan kérdés volt.

Jobban jársz ha kiváltod a start kártyát és elhelyezkedsz alkalmazottként. Legalább lesz gyakorlatod és ügyfélköröd akiket a későbbiekben elcsábíthatsz a saját üzletedbe ha egyszer összejön.

2011. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A berendezés/bútorok, a gépek, anyagok mind megvannak, mert suli mellett itthon már berendeztünk egy helységet minden felszereléssel (ebbe segítettek a szüleim, ezért nem akarom tovább terhelni őket, szeretnék saját lábra állni) Egy kis faluban lakom, ahonnan szeretnék elkerülni mert az itteni vendégekből nem lehet megélni. egyre inkább a Start kártya felé húzok én is.

Köszi még1x! ment a pont!

2011. ápr. 26. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!