Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pályakezdő vagyok még?

Pályakezdő vagyok még?

Figyelt kérdés

jelenleg 22 éves vagyok 16,5 évesen EÜ okok miatt nem tanulhattam tovább nappali tagozaton mert nem bírta az egészségem. Levelezőn érettségiztem le azért hogy amíg gyógyulok addig is hasznosan teljen az időm. Mára jobb az Eü állapotom és szeretnék dolgozni. Viszont én 17 évesen már bejelentkeztem a munkaügyi hivatalba mint munkanélküli. Ne hordjon le senki, mert egy fillért nem kaptam se tőlük se mástól, viszont úgy néz ki hogy most jobb az EÜ-i állapoton, de nem tudom hogy hova tartozok.Pályakezdő munkanélkülinek?

Hozzáteszem ez idő alatt azért nem kerestem állást mert súlyos leromlott állapotba voltam, és nem tudtam volna dolgozni. De szeretnék , de nem tudom hogy egyáltalán engem meg e illet pl a start kártya?

Aki tud, segítsen válaszoljon!


2011. ápr. 27. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal addig, amíg nem dolgoztál semmit, igenis pályakezdő vagy. (Talán 270 ledolgozott napig lehetsz pályakezdő, de lehet, hogy keverem azzal, hogy mikortól vagy jogosult munkakeresési támogatásra)
2011. ápr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha nem volt munkaviszonyod (és pedig kérdésedből nem volt), ezért pályakezdő munkanélküli vagy. 200 nap munkaviszony kell ahhoz, hogy kapj munkanélküli támogatást, ami egyébként brutto 31.000 Ft körül van, vagyis netto 28.000 Ft körül és 3 hónapig jár.

Start kártyára is jogosult vagy.

Én most jártam végig ezt az utat.


De ha nem vagy biztos benne, menj be a munkaügyi központba és ott megmondják.


Sok sikert az álláskeresésben!

2011. ápr. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel nem volt munkaviszonyod és álláskeresési ellátást sem kaptál a munkaügyi hivataltól, jogosult vagy a startkártyára. (Az alkalmi foglalkoztatás és az egyszerűsített foglalkoztatási jogviszony nem számít ebben az esetben munkaviszonynak.) Ha középfokú végzettséged van, akkor 25 éves korodig, ha diplomád, akkor 30 évesig.

[link]

De csak akkor váltsd ki, ha már biztosan lesz munkahelyed, mert a startkártya érvényessége a kiállítástól számítódik, nem a munkaviszony kezdetétől.

2011. ápr. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!