Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tudom-e valahol ellenőrizni,...

Tudom-e valahol ellenőrizni, hogy a munkáltatóm fizeti-e utánam a TB járulékot?

Figyelt kérdés
Gyanítom, hogy nem fizeti... :/ Az is érdekelne, milyen károm származhat ebből, ha a munkáltatóm nem fizeti utánam, a tőlem amúgy levont járulékokat?
2011. szept. 21. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van Ügyfélkapu regisztrációd, meg tudod nézni, milyen járulékokat vallott be utánad. Azt, hogy befizeti-e, nem tudod megnézni, de ez nem is a te felelősséged. Tehát neked nem származik belőle hátrányod.
2011. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk huzamosabb ideje nem fizeti utánam a járulékokat, attól utánam ugyanúgy finanszírozva van orvosi ellátás és a gyógyszer kiváltás?

Hallottam ugyanis most egy olyat, hogy valaki nem tudta kiváltani a receptre felírt gyógyszerét, mert "tiltásban volt" a tajszáma. Ilyen létezhet??? (Félek, hogy erre a sorsra jutok én is.)

2011. szept. 21. 12:43
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Ha nem fizeti utánad, akkor nem is vagy bejelentve, , ha ezt nem tudják a hivatalok, akkor még érvényes a Tb kártyád, amennyiben regisztrált vagy a munkaügyi központban és tartod velük a kapcsolatot.Az Országos Egészségbiztosítási Pénztárhoz írhatsz levelet, amelyben kérelmezed, hogy szíveskedjenek megválaszolni be vagy-e hozzájuk jelentve.Kell a cégnév, a cég adatai, ahol dolgozol és kellenek a Te adataid is, ami alapján utána tudnak nézni neked.

Érdeklődhetsz az Apehnél is, ott is adnak felvilágosítást , mit tehetsz ilyen esetben.És a Munkaügyi központban is kérhetsz tanácsot, ajánlom, hogy vidd el a munkaügyre a szerződésed, ha abban nem stimmel valami, ők azonnal észreveszik és akkor egyértelmű, hogy bizonyára nem is vagy bejelentve.

Remélem, tudtam segíteni.

2011. szept. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy fizeti-e utánad a járulékokat, mindegy. A lényeg, hogy ne fekete munkás legyél, hanem bejelentett biztosított. Ha bejelentett a munkaviszonyod, és nem fizeti utánad, akkor is úgy veszi a törvény (mivel nem Neked kell átutalnod az államnak), mintha befizetted volna, hiszen Tőled levonták. Ez egyedül a magánnyugdíjnál nem volt igaz még akkor, amikor a nyugdíjpénztár kezelte a tagok folyószámláit, nem pedig az APEH. Ott, ha nem fizették be a levont tagdíjat, akkor az nem is került a dolgozó számlájára, bottal üthette a nyomát.

Ha valakinek tiltva van a TAJ-kártyája, akkor az nincs is bejelentve.


Egyébként ügyfélkapun keresztül meg tudod nézni, hogy be vagy-e jelentve, ki jelentett be, mikortól - meddig.


A járulékfizetés ebből a szempontból nem érdekes, ha a cég nem fizette, vagy el van maradva, akkor úgyis behajtják rajta, csak idő kérdése. Ebből Neked semmi hátrányod nem lesz.

2011. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem fizeti be utánad a járulékokat, még be lehetsz jelentve.

A munkaügyi csak akkor rendezi a TBdet, ha pénzbeli ellátást is kapsz tőlük. Ha csak egyszerűen regisztrált álláskereső vagy, de ellátást nem kapsz, a TBd sem rendezik.

A TB kártyád mindenképp érvényes.

Ha nincs rendezve a TBd, akkor sem a TB kártyád veszti el az érvényességét, hanem nem leszel jogosult az ingyenes orvosi ellátásokra.

Ha a munkáltatód bejelentett, akkor biztosított vagy (és ezáltal a természetbeni és a pénzbeli eü. ellátásokra is jogosult vagy) függetlenül attól, hogy a munkáltatód befizeti-e utánad a járulékokat.

"Hallottam ugyanis most egy olyat, hogy valaki nem tudta kiváltani a receptre felírt gyógyszerét, mert "tiltásban volt" a tajszáma. Ilyen létezhet???"

Létezhet, több oka is lehet:

- a munkáltatója nem jelentette be

- nem vezették át a bejelentést a OEP rendszerben

Nyitsz egy ügyfélkaput az okmányirodában, és mire hazamégy le tudod kérdezni a biztosítási jogviszonyod. Ha úgy látod, hogy nem jelentett be a munkáltatód, a lap alján lehetőséged van jelezni az OEP felé, ahol felveszik a kapcsolatot a munkáltatóddal adategyeztetés céljából.

Ha ott úgy látod, hogy be vagy jelentve, nem kell azzal foglalkoznod, hogy befizette-e a járulékokat vagy sem.

2011. szept. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Még a héten elintézem az ügyfélkapu regisztrációmat, nagyon hasznosnak tűnik.

Abban szinte biztos vagyok, hogy be vagyok jelentve, de akkor utánanézek ennek is, akkor lesz 100%.


Köszi még egyszer!

2011. szept. 21. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!