Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tudok tenni, ha a munkálta...

Istvan82 kérdése:

Mit tudok tenni, ha a munkáltatóm nem adja ide az adóbevallásom, amit ő készített és én nem is láttam?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm nem hajlandó ideadni az adóbevallásom, amit már elküldött az Apeh felé úgy hogy alá sem írtam semmit, sőt nem is láttam. Még egy másolatot sem hajlandóak adni, pedig többször kértem már. Mit tudok tenni ilyen esetben valamint milyen jogaim vannak és mik a munkáltatóm kötelezettségei? Köszönöm
2011. máj. 19. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem teheti meg szerintem. De sajnos nem vagyok járatos ebben. Azt hiszem átvágnám a torkát.
2011. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keresd vissza:

- 2011. jan. vége, febr. eleje, amikor Nyilatkoztál arról, hogy 2011-re kéred-e az adójóváírás érvényesítését?

Általában ezekkel a papirokkal együtt nyomták a dolgozók kezébe az előző évi összevont jövedelemről szóló igazolásokat is. A saját példányodat keresd vissza, lehet, hogy összefogtad vele?

Ha megvan, nézd meg, hogy az előző évi jövedelem-igazoláson (középen) M.29. vagy M.30. van-e írva.

- Ha M.29. = azt jelenti, hogy a munkáltató elkészíti és beküldi a dolgozók bevallását, és azokat az adatokat fogja beküldeni, ami azon az M.29-en szerepel.

- Ha M.30. = azt jelenti, hogy az önadózó bevallásodat te készíted el, azokkal az adatokkal, ami azon szerepel.


Ha nem találsz sem M.29-et, sem M.30-at, akkor verheted az asztalt a munkáltatódnál.

2011. máj. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előttem szólóval egyetértek. EGyébként pedig nyitnék a helyedben ügyfélkaput, és le kérdezgetném, hogy egyáltalán be vagyok-e jelentve... és irnék egy levelet az apehnek az egészről... Attól tartok itt nem az szjaró lvan szó sajnos :((
2011. máj. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is azt tenném amit az előző hozzászóló javasolt.. az ügyfélkaus szolgáltatásokkal sok mindennek utánna lehet nézni.

Az adóbevallás elkészitésére adott megbizást a munkáltatónak? Meg kell keresni az okmányt. Nem teheti meg hogy nem adja át..az elkészitett bevallás egyik példánya az adózóé. Lehet panaszt irni az apeh-nak is ez ügyben..

* E-mail küldése


* Közérdekű bejelentés, panasz

[link]

2011. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!