Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jár nekem az illetékmentesség,...

Jár nekem az illetékmentesség, vagy sem?

Figyelt kérdés
10 éve kiskorúként örököltem édesanyámtól a fele lakást,amiben a mai napig élek.Akkor arról volt szó,hogy az örökösödési illetéket majd csak 18 éves koromban kell megfizetnem.Közben viszont 20 milliós értékhatárig eltörölték ezt az adónemet egyenesági rokonok között(az én örökségem nem ér ennyit).Nem is kaptam levelet,azt hittem ezt az ügyet már el lehet felejteni.Tegnap viszont jött egy értesítés az APEH-tól,hogy tartozom 75 000 Ft örökösödési illetékkel+késedelmi kamataival.Most akkor mi lesz,mi a teendőm?
2011. szept. 21. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg kell fizetned. Amikor örököltél akkor volt illeték. Neked is előírták csak a befizetés volt felfüggesztve.

A késedelmi kamat 18 éves korod óta eltelt időre vonatkozik.

2011. szept. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Légyszives dobj egy privit, segitek neked mecsináljuk a törlési kérelmet
2011. szept. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!