Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor hogy értsem ezt a...

Most akkor hogy értsem ezt a 384-es számlát?

Figyelt kérdés
most kezdtem el tanulni számvitelt, nem értem pontossan h az elszámolási betétszámla mi is pontossan. Egy folyószámla ahová a jóváírások és a terhelések érkeznek? mert a BETÉTSZÁMLA engem megkavar, mert betétre a megtakarítást rakják nem? valaki segítene? ez tulajdonképpen egy folyószámla?:/
2011. okt. 18. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, erre érkeznek be a kifizetések, és erről is fizetsz.
2011. okt. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bankszámlára átutalt pénz
2011. okt. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem h erről fizetek meg innen jön e pénz, de akkor értelmezhetem úgy h ez hasonlít egy folyószámlára? elvileg válalkozás inditásánál kell egy bankot, pénzintézetet választani, akkor ez a 384-es tulajonképpen a bankkártya számla? és kösz a gyors válaszokat:)
2011. okt. 18. 19:35
 4/7 tetro ***** válasza:
nincs olyen hogy bankkártya számla. folyószámla van. ezt a számvitelben betétszámlának hívják, és ez a 384. ne légy értetlen :)
2011. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen,ez az amit cégalapításkor nyitni kell,és 3x8 számjegyből áll.Lehet cib, meg otp,meg erste...

Ha nem készpénzben fizetek,akkor átutalással ide a cég számlájára utalom a pénzt.

2011. okt. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat, nem vok értetlen:), mostmár akkor teljes egészében értem , a bankártya számlát nem raktam idézőjelbe, nem szó szerint értettem:)
2011. okt. 18. 21:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez tulajdonképpen a vállalkozás bankszámlája, amelyet a számvitelben elszámolási betétszámlának hivnak hivatalosan.

Erre érkeznek a bevételek, és erről utalnak el a vállalkozások összegeket, vagy erről veszik fel a pénztárba a készpénzt.

Eszköz számla, a Tartozik oldalán növekszik, a Követel oldalán pedig csökken, az egyenlege pedig megmutatja, hogy mennyi pénz van még a cég bankszámláján.

Lehet Neked több is belőle, akkor a számlatükörben a 384. számlaosztályt alszámlákra tovább bontod, hogy külön tudd kezelni (lekönyvelni) a cég különböző bankszámláit.

2011. okt. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!