Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyed utáni munka,8 órában...

Gyed utáni munka,8 órában kellene visszavenniük, de gyes mellett nem lehet, csak 6 órában, ha lemondok a gyesről, akkor van-e védelmem a gyerekem 3 éves koráig?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 14:00
 1/6 anonim válasza:

Ha a szülő a gyes-ről lemond és a teljes munkaidőben történő foglalkoztatást választja jó ha tudja, hogy a felmondási védelem a munkatörvénykönyve alapján gyermeke 3 éves koráig áll fenn.

Esetleg nem tudja igényelni, a férjed? Vagy bármelyik mama?

A munkáltatónak köteles visszavenni, 6 órába is, és mellette kaphatod a gyest. A köteles szót kiemelném, ezt már végig futottam.

2011. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Úgy érted a mama legyen gyesen a gyerekemmel? Hogy ne mondjak le róla hanem adjam át valakinek?

Most gondolkodtam, mindegyik nagyszülő dolgozik, férjem is, nem tudom nekik átadni.

Most nagyon megnyugodtam, köszönöm :) Csak aggódtam, mert a régi munkám elvégzéséhez muszáj 8 órában visszamennem, más lehetőség szinte nincs is, ha a védelem ettől megszűnt volna, előfordulhat hogy bajban lennék...

2011. nov. 7. 21:50
 3/6 anonim válasza:

Első vagyok. Olyan nincs. Téged csak 6 órába foglalkozhat, egyvalamit ne felejts el, most te diktálsz nem ők. Én ezen már túl vagyok. Te mindenképp azt tedd, ami neked jó, nekik kötelességük belemenni. Ha nem, mindenképp azzal érvelsz, hogy gyesen vagy. Munkaügyi bíróságon, telefonon adnak ingyen tanácsot, nagyon rendesek. Semmiképp ne menj bele, hogy ők osszák az észt. A munkatörvénykönyv téged véd, 10000%-ba.

De amúgy igen, el mehet a mama is, vagy a férjed.

A mama teljes munkaidőbe dolgozik? Ez is lényeges.

Ha kell komolyabb segítség, írj pv-t nyugodtan.

2011. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező: közalkalmazott vagy?

Mert csak akkor kötelesek 6 órában is visszavenni (ha úgy kéred), átlagemberekre ez nem vonatkozik!

Minket az eredeti szerződésünk szerint kell visszavenni, de ami persze lehetséges 6 órában is, de ez nem kötelező a munkáltatóra nézve.

Én meg ezt a kört futottam le nemrég...

2011. nov. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az eredeti munkaszerződésednek megfelelően köteles tovább foglalkoztatni. Ha csak 8 órában megoldható és ragaszkodik hozzá a munkáltató, akkor kénytelen vagy lemondani a GYES-ről, mivel 8 órában GYES mellett nem dolgozhatsz.

Ha emiatt lemondasz a GYES-ről (meg akkor is, ha nem) felmondási védelem alatt állsz a gyermek 3. életéve betöltéséig.

A munkáltató a 6 órás foglalkoztatásba nem köteles belemenni csak azért, hogy jogosult lehess egy másik ellátásra is! Tehát köteles foglalkoztatni, de az eredeti feltételek kötelezőek rá nézve.

2011. nov. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egy cég vezetőjének vagyok az asszisztense, aki napi rengeteg órát dolgozik, teljesen értelmetlen lenne 6 órában visszamennem, hiszen a feladatomat nem tudnám elvégezni és végül is a fő funkciómat nem tudnám ellátni, hogy jelen vagyok, ha kellek :D Használhatatlan asszisztens meg nem akarok lenni, végülis a felmondási védelem csak rövid ideig tart...

Inkább lemondok a gyesről.

2011. nov. 9. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!