Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az ügyfél hibája miatt...

Napietus kérdése:

Ha az ügyfél hibája miatt kapok büntetést, tehetek valamit?

Figyelt kérdés
Hónapok óta nem fizetett, bizonylatait sem hozta, végül augusztusban megegyeztünk abban, hogy elköszönünk egymástól. Kitöltöttem a T182-est, aláírtam, odaadtam a feleségének, hogy ő is írja alá és adják postára. Megígérték, de ez nem történt meg, mivel a NAV engem kent meg az elmaradt szeptemberi bevallások miatt 80 eFt-ra. Mit tehetek, érdemes fellebbezni?
2011. nov. 8. 00:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha megvan neked az általuk aláírt nyomtatvány, akkor küldd el a fellebbezés mellékleteként. Nem lett volna szabad rájuk bíznod a feladását!! Jó tanulópénz. De helyettük ne fizess!
2011. nov. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
épp ez az, hogy odaadtam nekik az általam aláírt példányt, és ők nem adták fel. szóval nincs aláírt példányom :S
2011. nov. 8. 00:27
 3/13 anonim ***** válasza:
De én olyat kérdezek, ami ÁLTALUK van aláírva, hisz te tudod pótolni bármikor a saját aláírásodat :)
2011. nov. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez a te hibád is, mert nem szabadott volna rájuk bízni.
2011. nov. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

azt mondom én is, hogy nincs olyanom, amit aláírtak volna.


igen, az én hibám is, de mégis mit kellett volna tennem? pisztolyt tartok a fejéhz, és azt mondom vagy az aláírásod lesz ezen a paíron, vagy az agyvelőd :D?


nem lehet ezt egyoldalúan? nem találok rá semmi szabályozást.

2011. nov. 8. 10:05
 6/13 kovpet ***** válasza:

Ha nem számláztál neki (és ő nem is fizetett), akkor az nem a szerződés megszüntetése ráutaló magatartással?

Nem értek hozzá, csak linkelted máshol ( :) ) a kérdést és van hozzátenni valóm. :)

2011. nov. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat de itt valami nem kerek.... Kedves kérdező A t182-est elektronikusan kell beküldeni ám, ha már regisztrált vagy, és egyáltalán nem kell aláírni a másik félnek... Te nem könyvelő vagy az tutko.... De lebuktál legalábbis előttem, de épp a könyvelőre próbálod a vizest ráhúzni....
2011. nov. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem, hogy gyakorlatilag azonnali hatállyal fel is dolgozzák a 182-est. Így ha véletlen mégis kpasz bírságot kérésre hivatalból vissza is vonják....
2011. nov. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha mégis könyvelő lettél volna, ezt a kérdést amúgy se itt tetted volna fel...
2011. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
de, én könyvelek ennek az illetőnek. a t182-est papír alapon kell beadni, legalábbis az apeh.hu-n ez olvasható, és a komárom megyei nav munkatársa is ezt mondta nekem a telefonban. azért itt tettem fel a kérdést, mert annyi okos ember jár ide, akik talán rutinosabbak nálam. sose volt még ilyen esetem.
2011. nov. 8. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!