Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kötelező TB-t fizetnem?

Kötelező TB-t fizetnem?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem dolgozom, még 40 napig biztosított vagyok, ha a 40 nap után mondjuk 1 évig nem fizetem be a TB-t akkor 'csak' nem leszek ellátott, vagy kötelező és büntetés is jár?
2011. nov. 9. 19:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező. Nézd meg az APEH honlapján, vagy az OEP-én (mindkettőn rajta kell lennie): egészségügyi szolgáltatási járulék a neve.

Ha nem vagy biztosított, és egyéb jogon sem vagy jogosult az eü. ellátásokra, akkor kötelező bejelentkezned és fizetned magad után. Ha nem teszed meg, nemcsak az elmaradt járulékokat és kamatait fizettethetik meg veled, hanem a büntetést is a bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt.

Ellátni akkor is ellátnak, ha nem vagy jogosult az ellátásra, csak utólag kifizettethetik veled az ellátás költségeit.

Ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz, kérelmedre a helyi önkormányzat rendezi a TBd.

2011. nov. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!