Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hallottam olyanról, hogy aki...

Hallottam olyanról, hogy aki szociálisan rászorult annak az önkormányzat kifizeti a tb-t. Tudna erről valaki bővebb infót adni?

Figyelt kérdés
Pár hónapja munkanélkülieknél regisztráltam magam, mert megszűnt a hallgatói jogviszonyom. Álláskeresési ellátást nem kapok. Tb-t saját magamnak kéne fizetnem, de mivel nincs munkám nincs is igazán miből.
2011. nov. 14. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
A lakóhelyed szerinti Önkormányzat Szociális Osztályán biztos tudnak bővebb információval szolgálni..., hogy hogyan is működik ez a dolog
2011. nov. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A diákigazolványod érvényességéig +45 napig passzív jogon jogosult vagy az eü. ellátásokra (van TBd) Azaz, ha idén júniusban államvizsgáztál, akkor december 15-ig nem kell fizetned.

Ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz, kérelmedre a lakhelyed szerint illetékes önkormányzat rendezi a Tbd.

Azt, hogy ki számít rászorulónak, a szociális törvényben (fenn van a neten) megtalálod.

2011. nov. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ezzel mondjuk vitatkoznék...én pl. amikor idén államvizsgáztam júniusban, utána július 2-án mikor elmentem orvoshoz, közölte, hogy nincs TB-m. Megkérdeztem, hogy most mi van és azt mondták, hogy nincs jogviszonyom, nincs TB-m. AZt hiszem, az egészségügyi pénztárnál (ez a neve, ha jól emlékszem) kell megkérdezni, hogy meddig él. Valamiért mindenkinél más. Nálam ez van, barátnőmnek még most is van élő TB-je, tnap volt dokinál....nekem meg fizetni kell, pedig egy szakon végeztünk, ugyanannyi idősek vagyunk stb...
2014. okt. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vitatkozhatsz, de esetedben vagy nem nappalis voltál, vagy az iskola nem jelentett be/rosszul jelentett.

Teljesen mindegy, hogy milyen szakon végeztél, mennyi idős vagy, stb; törvény szerint a nappalis tanulók/hallgatók a diákigazolványra való jogosultságuk végéig (második félévben ez okt.31) jogosultak, utána 45 napig passzív jogon jogosultak az eü, ellátásokra.

Megtalálod a 1997.évi LXXX. és 1997.évi LXXXIII. tv. szabályozza.

Ha nem igazodsz ki a törvényből, az erre vonatkozó részek összefoglalva megtalálhatók az OEP honlapján (ellátások Mo-n: Kizárólag egészségügyi ellátásra szóló jogosultság)

Ilyen esetben vagy bemégy a MEP-hez, vagy ügyfélkapun keresztül a TAJ szolgáltatásoknál jelzed, hogy eltérés van az adataidban. Közlöd, hogy melyik intézményben voltál hallgató, meddig volt jogviszonyod. Az OEP majd tisztázza a jogviszonyod és helyesbíti az adataid.

2014. okt. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Annak a diáknak, aki a nyáron befejezte tanulmányait és még nem tudott elhelyezkedni, az adóhivatalnál egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie, ha egyéb jogcímen nem jogosult egészségügyi ellátásra. A nappali tagozaton tanuló diákok a diákigazolványuk érvényességi idejét követő 45 napig jogosultak egészségügyi ellátásra."

[link]

2014. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanezt írja a NAV is a közleményében a honlapján:

[link]

2014. okt. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!