Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 106. 000 Ft bruttó bérből...

106. 000 Ft bruttó bérből miért kapok meg csak 66. 000 Ft-ot?

Figyelt kérdés
A bruttó bérem 106.000 Ft volt és csak 66.000 Ft-ot kaptam meg belőle...amit azért kicsit furcsállok....kiszámoltam bérkalkulátorban és 78.000 Ft-ot kellene kapnom...ez hogy lehet? Adójóváírás hiányzik? Vagy ez hogyan van?
2011. nov. 18. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Az adójóváírás hiányzik.Jövőre, az adóbevallásban tudod érvényesíteni, akkor megkapod.
2011. nov. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az adójóváírást nem számolják.

Kérted az adójóváírás figyelembe vételét?

Ha nem, kérd most. Ha kérted, szólj, hogy nem vették figyelembe.

2011. nov. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, most már rájöttem, hogy nem kértem az adójóváírást, ezért kevesebb 12.100 Ft-al....hm....és ez nekem jó? Mármint jövőre biztos, hogy visszakapom ezt az összeget? Október elején kezdtem, így akkor jövőre 3x12.100 Ft jár vissza? Ebből már nem vonnak le? Mikor tudom ezt majd kérni? Akár már januárban is? Mikorra küldik ki?
2011. nov. 18. 19:36
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
Az adójóváírás megszünt.
2011. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor nyilatkozom hétfőn, hogy mégis kérem, aztán remélem, hogy a decemberihez már hozzászámolják....vagyis a januári fizetésemben már benne lesz. Remélem...Ezt az októberi és novemberi adójóváírást meg megkapom jövőre, csak nem tudom, mikor.
2011. nov. 18. 19:55
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
Megszűnik az adójóváírás. Nézzetek utána!
2011. nov. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De ez a hír még nem biztos. Nincs konkrétum róla. Meg akkor is ha így lesz, az ez évit még nem érinti. Tehát csak meg kapom nem? Ha januártól vezetik be, akkor onnantól érvényes, ezekre a hónapokra még meg kell hogy kapjam, ugye?
2011. nov. 18. 20:04
 8/12 anonim ***** válasza:
Baromi gyorsan szólj miatta, hogy mielőbb érvényesítsék, mert sajna a mostani változtatások arról híresek, hogy visszamenőleg is érvényesíttetik, szóval csak az a biztos, amit már megkaptál :)
2011. nov. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hétfőn mindenképpen kérvényezni fogom. :)
2011. nov. 19. 02:15
 10/12 anonim ***** válasza:

Adótörvényeket nem módosítanak az adózó kárára visszamenőlegesen.

Kérd most az adójóváírást.

Már a novemberi béredben (amit decemberben fogsz megkapni) is érvényesíthetik.

Így csak az októberi 12100 forintod marad ebben az évben "rendezetlen"

Ezt a jövő évben visszaigényelheted az idei évről benyújtott adóbevallásodban.

Január 31-ig kell megkapnod a kifizetésekről az igazolást (munkabér, ösztöndíj, álláskeresési ellátás...) és március elejétől kezdik visszafizetni az adó túlfizetéseket. Ha beadod február elején, már március elején vissza is kapod az összeget.

Az, hogy jövőre megszűnik az adójóváírás, az idén kifizetett béreket nem érinti.

2011. nov. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!