Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » ÁFA visszaigénylő nyomtatványt...

ÁFA visszaigénylő nyomtatványt hol vásárolhatok?

Figyelt kérdés
Vettem egy laptopot, és haza akarom vinni, de nem tudom, hogy hol tudok ilyen nyomtatványt beszerezni. NAV-nál, papír írószerben, vagy postán?
2011. dec. 1. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:

ÁFÁ-t csak vállalkozások igényelhetnek vissza, az ÁFA törvényben meghatározott esetekben, magánszemély nem.


Egyébként papír-alapú nyomtatvány erre nincs, a vállakozók elektronikus bevallásra kötelezettek. Az ÁFA-bevallás száma az idén 1165.

De hangsúlyozom, magánszemélyként kár is vele foglalkoznod!!!!

2011. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem értem mi köze a megvett laptop hazavitelének ahhoz, hogy hol lehet beszerezni a nyomtatványt?

Nyugodtan vidd haza...

2011. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Vállalkozások és külföldi személyek igényelhetnek vissza, én egy "3. világ"-beli állampolgár vagyok (Ukrjana) és ki szeretném vinni az országból a laptopom. A megjegyzésben nem pontosítottam, hogy hova akarom haza vinni, ezért elnézést kérek, a nyomtatvány, amiről beszélek, 3 oldalas és 180ft-ba kerül.


[link]

2011. dec. 1. 17:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Amit betettél ide, az egy 2008-as APEH-tájékoztató, gyanítom, hogy már régen nincs hatályba. De ha alaposan elolvasod, az is le van írva benne, hogy a kereskedő határozza meg, hogy az általa forgalmazott termékek ÁFÁ-jának összegéből mennyit térít vissza a vevőnek. Az üzlet, ahol vásároltad a laptopot, ott kellene először érdeklődnöd. Ha ők ilyenre nem vállalkoznak, akkor szerintem hazaviheted a terméket a nálad levő számla felmutatása mellett, mert az igazolja, hogy nem loptad.

Szerintem vissza-igénylésre már nem lesz lehetőséged.

Persze az is lehet, hogy valaki ezt másként tudja!

2011. dec. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Azért gondolom, hogy ilyen lehetőség már nincs, mert a tájékoztató szerint: a nyomtatvány letölthető az APEH honlapjáról is. No én az APEH nyomtatvány-letöltő keresőjébe beírtam, és kiadta, hogy: találatok száma 0.

2011. dec. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Külföldi utas áfa visszatérítése létezik. Itt az idei tájékoztató:


[link]


„A külföldi utas adó-visszaigénylő lapja” elnevezésű nyomtatványt kell keresned. A tájékoztatóban szerepel, hogy hol.

2011. dec. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahol dolgozom, olykor külföldiek vásárolnak ÁFA visszaigénylési lehetőséggel.

Ugyan nem én csinálom, de már a vásárláskor közlik az ÁFA visszatérítési igényüket, mire kolléganőm egy több példányos ürlapot tölt ki, amellyel lehet kifelé vinni az árut.

Hogy ezt utólag az eladó helyen megcsinálják-e Neked azt nem tudom, de azt hiszem mindenképpen kellenek hozzá.

2011. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. dec. 1. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!