Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor veheti igénybe a munkált...

Mikor veheti igénybe a munkáltató az alkalmazottat megillető adójóváírást?

Figyelt kérdés
Csak akkor veheti igénybe a jogosultsági hónapokban, ha arról az alkalmazott az adott évre, év elején nyilatkozik, hogy kéri az adójóváírás alkalmazását, és ha nem nyilatkozik róla, akkor a munkáltató köteles befizetni az adót havonta, és így a következő évi adóbevallásnál, ezt a fel nem használt adójóváírást visszaigényelheti az alkalmazott a befizetett adóból?
2009. máj. 16. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

1.

A munkáltató nem veheti igénybe az alkalmazottakat megillető adójóváírást.

2.

Az adójóváírást a munkáltató csak akkor érvényesítheti,ha a munkáltató az év elején kéri.

3.

A munkáltató az adóelőleget köteles havonta levonni,és a havi -kötelező- adóbevallással együtt befizetni.

Az adóévben igénybe nem vett, de a munkavállalót megillető adójóváírás az éves adóbevalláskor a visszaigényelhető.

2009. máj. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az adójóváírás az alkalmazottat illeti. Semmiképp sem a munkáltatót. Akkor szokták nem visszaigényelni, ha valaki önbevalló, tehát a saját maga fizeti az adóját.

Az adójóváírás sohasem illeti a munkáltatót. A munkáltató nem fizethet kevesebbet, tehát nem veheti figyelembe a a jóváírást.

Ha alkalmazott vagy akkor kérd vissza az adódat, az neked jár.

2009. máj. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19:15 vagyok. Bocs' 2.pont akkor veheti igénybe, ha a MUNKAVÁLLALÓ kéri az év elején(nyilatkozik)
2009. máj. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, én is így tudtam, de nem voltam teljesen biztos benne. Így most már tiszta minden. Még annyi, hogy én úgy tudom, ha a munkavállaló úgy nyilatkozik, hogy a munkáltató érvényesítheti évközbe az adójóváírást, akkor annyival viszont több lesz az adott hónapokban a munkavállaló bére, vagyis ilyen formában kapja meg, amit köv. évben igényelne vissza!
2009. máj. 16. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Közalkalmazott voltam, eleve nem az év elejétől dolgoztam, hanem szeptembertől. Kértem az adójóváírás alkalmazását (ők tanácsolták, és ők is adták hozzá a nyilatkoztatot, nekem csak alá kellett írnom), így a bruttó fizetésemből csak párezer forintot vontak le, a többit nettóban megkaptam. Az adójóváírás lényegében azt jelenti, hogy kevesebb adót vonnak le a fizetésedből, többet kapsz kézhez.
2009. máj. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!