Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2007. 05. 05-én szültem.35...

2007. 05. 05-én szültem.35 éves vagyok 2 gyerekkel, és csak 1 gyerek után veszem ki a pótszabit. A 2007. december havi bérpapírom szerint arról az évről maradt 2 napom, akkor a mostani visszatérésemkor hágy napot kell majd kiadnia a cégemnek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

2007-ről van 2 napod.

2008: akkor 34 éves voltál, alap szabi 24 nap, egy gyerekre a pótszabi 2 nap. (a másik gyerekekre apa vette ki a pótszabit?)

Ezek a felgyűlt szabadságok, amiket kötelező kiadnia a munkáltatódnak.

Mivel szabadság csak a szülési szabadság (tgyás) idejére és a fizetés nélküli szabadság (gyed) első évére jár, így 2009-es szabid csak időarányosan lesz, attól függően, hogy mikor mész vissza dolgozni.

2009. szept. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, a mások pótnapot apa veszi ki.

Köszönöm szépen a választ.

2009. szept. 29. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!