Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ajándékozásnak számít (és így...

Ajándékozásnak számít (és így illeték köteles) az, ha egy barátomnak adok pénzt, Ő azt odaajándékozza egy másik ismerősének, az ismerős pedig nekem ad például egy bringát?

Figyelt kérdés
A kérdés főként elméleti okokból foglalkoztat: itt elvileg mindenkinél egyoldalú adakozás történik, a végeredményben azonban Én adok és kapok is (bár nem ugyanattól a személytől mint akinek adtam)...
2009. máj. 19. 14:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen irreleváns, hogy mit ajándékoznak, a lényeg a hogyan. Ha pénzösszeg bankszámlán keresztül, akkor az illetékmentes. Viszont tárgy esetén az illetékköteles.


Tehát ha te pl. bankszámlán átutalsz a barátodnak 50e Ft-ot ajándék címszóval, majd ő ezt továbbutalja a barátjának ajándék címszóval, és ő ad neked egy bringát ajándék címszóval, akkor ebben a tranzakcióban csak TE fogsz ajándékozási illetéket fizetni.

2009. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!