Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény GYED-en...

Családi adókedvezmény GYED-en lévőknek?

Figyelt kérdés
Férjem munkája 2011 áprilisában megszünt, ezzel együtt az 1 gyermekünkre az adó kedvezmény is. Kérdésem hogy én vissza igényelhetem e 2011 áprilisától ha GYEDEN vagyok jelenleg is?
2012. jan. 10. 21:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Persze. Az év végi adóbevallásban újra "el lehet osztani" a családi kedvezményre jogosultak között azt, hogy ki milyen arányban akarja azt igénybe venni. Ha az egyik szülőnél nem tudák érvényesíteni év közben, vagy akár év végén is azt teljes egészében, akkor a fennmaradó részt a másik szülő igénybe veheti. A GYED jogosultság nem kizáró ok. Az is adóköteles jövedelem.
2012. jan. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!