Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Internetes értékesítés utáni...

Internetes értékesítés utáni adózás több szerző esetén?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy hobbi játék magyarításokat készítünk, és fizetős munkát is vállalnánk, illetve van amit pénzért adnánk. Ez után szeretnénk hivatalosan eljárni. Ez ügyben érdekelne az adózás, illetve, hogy ilyen esetben kötelező-e céget alapítani vagy elég ha pl. az én számlámra érkező pénz után adózunk és utána azt felosszuk az elvégzett munka arányában. Az a helyzet, hogy mivel 19 éves vagyok elég tájékozatlan vagyok e téren, ezért ha egy hozzzáértő személy megadna egy internetes elérhetőséget, annak nagy hasznát vennénk.
2012. jan. 12. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyet hetes adószámmal is tudsz, de jobb a vállalkozás - ha valamelyikőtöknek van főállása.

Keress egy könyvelőt, ülj le vele, és beszéljétek át a dolgot. Itt foszlány-információkat kapsz, így nem fogod teljesen átlátni a dolgokat.

2012. jan. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mindenképp szeretnék beszélni egy könyvelővel a közeljövőben, de gondoltam megpróbálok előre egy kis információt összegyűjteni. Még az böki a csőrömet, hogy tegyük fel, árulok egy digitális tartalmat, amiért nekem 500Ft-ot utalnak. Ebből lejön az áfa ami már csak 370Ft. Utána ha még számlát is kell adnom, akkor postaköltség ami kb még (boríték, bélyeg) -100Ft így a bevétel nagyrészétől el is esek\esünk. Vagy digitális tartalmak árusításánál nem kötelező számlát küldeni a vevőnek, vagy elég azt digitálisan elküldeni? Remélem érthetően fogalmazok, hogy mivel van a problémám. Köszönöm a segítséget!
2012. jan. 13. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!