Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Özvegyi és/vagy árvaellátás...

Özvegyi és/vagy árvaellátás nyugdíj bevallása hogyan?

Figyelt kérdés
Nos a helyzet a következő. Tanultam még anno, meg olvastam a neten, de csak régebbi leírásokat találtam. Az új, 2012-es adóbevallás, 1153-as nyomtatványába, hova kell írni az özvegyi és/vagy árvaellátást?
2012. jan. 26. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sehova, ez egyik sem adóköteles.
2012. jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak mikor tanultam és csináltam, akkor úgy volt, hogy összevont adóalap részét képezi.
2012. jan. 26. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:

2011. évről tudok nyilatkozni, aminek a bevallását 2012-ben kell megcsinálni.

Adómentes jövedelem számít, nem kell vele foglalkozni. Régen azért kellett hozzávágni a többi jövedelemhez, mert adóalapot növelt ugyan, de a rá eső adót nem kellett megfizetni. Ez addig volt, amíg többkulcsos volt az adórendszer. 2011-ben kivették az adóterhet nem viselő járandóságok közül, és az adómentes jövedelmek közé tették be. A 2012. évben ilyen címen megszerzett jövedelmeket még nem talulmányoztam át egészen, ezért inkább erre az időszakra nem nyilatkoznék még.

2012. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!