Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítség, adó bevallásos téma?

Segítség, adó bevallásos téma?

Figyelt kérdés

Évek óta én készítem, de idén kifgitt rajtam.

Addig eljutok, hogy beírom a 1.a-hoz az összeget (1689772) Innetől a gép ki is számolja, viszont az M30-s nyomtatványon szerepel egy 650a (1689772), hozzá egy d és egy 651d cella is(343362) ezeket nem tudom hova kell írni:(

Ja és van egy 654b (214610) és egy 655b (145200).

Hozzáteszem nem igényelte a párom az adójóváírást tavaly, mégis azt hozza ki, hogy nem kap vissza semmit. Hogy kell ezt megcsinálni?

Előre is köszi


2012. jan. 28. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Inkább azt írd le a.számok helyett, hogy mi a megnevezése.

Amit te 650a-nak írsz, az nálunk 1a (munkaviszonyból származó bérjövedelem alapja)

A 650 pedig a családi kedvezmény összege.

2012. jan. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én azt hittem ez a lap mindenhol ugyanaz:D

Tehát akkor 650: Az adóelőleg megállapításánál figyelembe vett jövedelem és adóalap.

651. Levont adóelőleg

654. Az adóelőleg, adó megállapításánál figyelembe vett adóalap

655. A munkáltatóként levont (megfizetett) és ténylegesen fizetendő adóelőleg, adó különbözete


Egyre elkeseredettebb vagyok, most hogy próbálgatom, az is kijött, hogy neki kell fizetnie:(

2012. jan. 28. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!