Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számithatók-e az Apeh segitség...

Számithatók-e az Apeh segitségére az adó bevallással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Idén őszel lesz 3 éve annak hogy meg van az 1. munkahelyem és dolgozóm. Eddig 2011-ig lehetett választani az adó bevallásnál, ön adózóként vallja be a dolgozó az adóbevallását vagy a munkahelyre bizza annak elintézését.


Idén Januártól nincs kedvük a Gazdasági osztálynak a dolgozók adó bevallását elintézni. Viszont még nem kaptam meg postai úton az Apeh-től az Adó bevallási papirt, én meg azt sem tudom melyik adóbevallási papirt kérjem az Apeh-től ha nem érkezik meg a nevemre Március végéig.



Mivel nem az utolsó hónapban és az utolsó elötti hónapban Áprilisban és Májusban 21-i határidőn belül, szeretnék be menni az Apeh-hez amikor a legzsúfoltabban lesznek jelen az ügyfelek.



És nálam bizonyos dolgoknál van hogy 1 hetet vesz igénybe ahhoz, hogy tökéletesen megértsem az információt mig a legtöbb embernek már 3 perc is elég megértse ennek kimenetelét.


2012. jan. 29. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Amint az összes papírod megvan, menj be az ügyfélszolgálatra, segíteni fognak kitölteni a bevallást. Nekik is az az érdekük, hogy jó legyen. Amúgy a 1153-as bevallásra lesz szükséged.
2012. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a munkahelyed ilyen, akkor kérd a 1153NY nyomtatványt, és febr. 15-ig küldd vissza. Akkor az APEH fogja elkészíteni a bevallást a náluk levő adatok alapján.

Azt is persze jóvá kell hagynod, de ha egy helyen dolgoztál, akkor egyszerűbb az életed így.

2012. jan. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Apeh-nél is lehet kérni 1153 Ny Nyomtatványt? Mert sajnos postai úton nem kaptam meg. Viszont a munkahelyemnél nem szivesen megyek be a munkaügyi osztályra, annyira nem szivesen látják ott a megváltozót munkaképességü dolgozókat.


Kivéve akkor ha új dolgozó lépnek be a munkahelyre vagy ha éppen hivatják a munkaügyi osztályra a dolgozókat név szerint.

2012. jan. 31. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!