Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 11M30-as lap 655 os sor. Ezt...

11M30-as lap 655 os sor. Ezt nekem kell befizetni, vagy ennyit kapok vissza? " A munkáltatóként levont (megfizetett) és a ténylegesen fizetendő adóelőleg, adó különbözete"

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a fizetendő nagyobb, mint a ténylegesen levont, akkor azt a különbözetet neked kell fizetned, ha kevesebb, akkor visszaigényelheted. Persze ez csak az adott munkahelyre vonatkozik, ha máshonnan is van bevétel vagy más adót módosító tétel, akkor össze kell vonni őket.
2012. febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez az! Fogalmam sincs erről az adatról. Van egy igazolásom, egy nyilatkozatom, és 2 db 11M30-as lap. Nincs rajta mennyi a ténylegesen befizetett adó! csak a 655-ös sor, a különbözet. Ezért kérdeztem meg itt, mert ez így nekem is furcsa.
2012. febr. 3. 10:41
 3/8 A kérdező kommentje:

Munkáltató könyvelője csinálta, és az sincs rajta, hogy (ha esetleg visszakapok pénzt)hová küldjék? Lakcímre, vagy bankszámlára.

Én nem értem ezt az "egyszerűsített" bevallást.

2012. febr. 3. 10:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Az M30-as az nem bevallás, az egy igazolás a munkáltatódtól. Töltsd le a NAV honlapjáról a bevalláskitöltőt, és nézd meg abban. Ki fog neked számolni mindent.
2012. febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ÚÚÚ...tényleg!! Igazad van! Köszönöm!

Csak a szememtől nem látok.

2012. febr. 3. 16:02
 6/8 Katilili válasza:
Mi van akkor, ha a 11M30-as nyomtatványon nem tüntették fel a 651. sort csak a 655. sort, akkor hogy számoljam ki az adómat. Egyáltalán lehet ilyet?
2012. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az adódat nem az M30-as alapján kell kiszámolni. A számítási mód a 1153-as bevallás kitöltési útmutatójában van leírva, de a legegyszerűbb, ha letöltöd a bevalláskitöltőt a NAV honlapjáról.
2012. febr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Katililinek:

Az 11M30-as nyomtatvány 651. sorában kell lennie valamilyen adatnak, ha másnak nem, hát egy nullának.

A 655. sor egy tájékoztató sor, nem biztos, hogy ugyanannyi lesz a végleges adókülönbözet, ha megcsinálod a 1153-as adóbevallást.

2012. febr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!