Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha diákmunkát vállalok 1...

Ha diákmunkát vállalok 1 hónapra XY összegért, ténylegesen "kézbe" mennyit kapok (Részletek lenn)?

Figyelt kérdés

A nyáron el szeretnék menni párommal diákmunkára és már van is egy hely ahol havonta 83.000Ft-ot keresnénk.


Tavaly a párom ott dolgozott és a 83.000Ft-ból kézhez 75.000Ft-ot kapott, azonban hallottam erről a 16%-os adózásos dologról és nem vagyok képben.


Ha jól értelmezem akkor a 83.000Ft-ból körülbelül 60.000Ft-ot fogok keresni a fenti adózás miatt? Vagy ez a törvény nem érint engem, mint diákot. (nem tudom mennyire fontos, de 17 éves leszek mire a fizetést megkapnám).



Köszönöm a normális válaszokat.



2012. febr. 10. 13:34
 1/2 A kérdező kommentje:
helyesbítek, 69-70.000Ft-ot kapnék ha jól értelmezem.
2012. febr. 10. 13:42
 2/2 anonim ***** válasza:

Rád is vonatkozik a 16 %-os adóteher, és ez független az életkortól. Eddig is vonatkozott a diákmunkásokra is, csak a meglévő adókedvezmények 0-ra vitték le az adófizetési kötelezettséget. Mivel ezek megszűntek, ezért most többet adózunk, amit Ti is észre fogtok venni velünk együtt.


Hogy mennyi nettót fogsz hazavinni, az azon múlik, hogy milyen formában fogsz dolgozni.

Ha rendesen munkaviszonyban, akkor a bruttó béred 34,5 %-át elviszik az adók és a járulékok. Tehát bruttó 83 ezer forint után 54.365 Ft-ot fogsz hazavinni.


Más a helyzet, ha tanulószerződéssel, együttműködési megállapodással, vagy kötelező szakmai gyakorlat keretében végzel munkát, mint diák. Ezek a speciális esetek, amikor más a járulékfizetési kötelezettség. Ezen esetekben csak több lehet a nettó béred a 83 ezer bruttó esetén.

2012. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!