Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nincs TB-m, Mi a teendő?

Nincs TB-m, Mi a teendő?

Figyelt kérdés

2011 júniusban fejeztem be a főiskolát, azóta itthon vagyok, mivel sajnos nincs munkám.


Regisztrált munkanélküli vagyok, azonban semmilyen anyagi juttatásra nem vagyok jogosult, mivel még nem dolgoztam stb.


A TB-m az iskola befejezése után még pár hónapig állták, de november 1.-e óta nekem kell fizetnem (sajnos mivel semmi bevételem így nincs miből)


Szeretném megkérdezni, ilyen esetben mit tehetek, nyilván magamnak (ha enni is akarok) nem tudom fizetni, az orvos/fogorvos/kórház TB nélkül nem lát el, akkor most az állam részéről fel is dobhatom a talpam vagy van valami kiút a dologból


2012. febr. 10. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ellátnak csak akkor az orvos beköp.
2012. febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

# 1/

Így van, ezt tudom, és akkor fizetnem kell, de mit tegyek ha nincs miből...

2012. febr. 10. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Önkormányzatnál kérheted hogy fizessék helyetted.
2012. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ismerős szitu. Én is hasonló bajokkal küzdöttem régebben. Az önkormányzatnál érdeklődhetsz, van rá esély h fizetik helyetted. Sajna sok mindennek meg kell felelni ahhoz.

Másik lehetőség h a NAV-nál kérsz egy TB-s papírt, és havonta magadnak fizeted, vagy megkéred a szüleid h segítsenek benne, ha ez lehetséges.

2012. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4/

A NAV-nál hol lehet kérni olyan papírt, én keresem de nem találom...

Sajnos a szüleimet megkérni sem tudom, megvan a maguk baja.

2012. febr. 10. 17:13
 6/8 anonim ***** válasza:

A NAvnál nem találsz olyan nyomtatványt amin az önkormányzatnál igényelheted, hogy rendezzék a TBd.

Azt a helyi önkormányzattól szerezheted be.

A TBd nem november 1-ig, hanem december 15-ig volt rendezett (ha nappalis voltál)

Mivel már elmúltál 20 éves, csak a saját jövedelmed (ami ugyebár nincs) számít (vagy ha van házastársad, élettársad, akkor az övé is)

Ha vagyonod sincs, rászorulónak számítasz (a szoc. törvényben megtalálod mi számít vagyonnak) és kérelmedre rendezi az önkormányzat a TBd.

Ezt csak az igénylés napjától lehet, visszamenőlegesen nem; ezért a 2011. dec.16-tól a kérelmedig eltelt időre magadnak kell rendezned a Tbd (be kell jelentkezned egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre a NAVhoz) Kérhetsz rá méltányossági elengedést, részletfizetést.

2012. febr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkád, nyilván eltart valaki (feltételezhetően a szüleid), felnőtt eltartottnak számítasz. 2008 óta a felnőtt eltartottak után is kell tb-t fizetni, ilyenkor valamelyik kereső családtag tudja átvállalni. 6000 Ft körül van havonta.
2012. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nincs kereseted, önmagában még nem számítasz rászorulónak, mindig a háztartásban lévő összjövedelmet, illetve annak egy főre jutó részét vizsgálják.
2012. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!