Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a teendő, ha GYED-en...

Mi a teendő, ha GYED-en vagyok és pár hónap múlva GYES-re kell mennem, mivel letelt a két év GYED, de idő közbe munkát találok? Előbb lehet igényelni GYES-t ha pl. dolgoznék is?

Figyelt kérdés
Jelenleg még GYED-en vagyok pár hónapig,de nem szeretnék csak GYES-en lenni,szeretnék mellette dolgozni.Most állást keresnék csak érdekelne mik a teendők.Fel kell mondanom a GYED-et ha munkába állok máshol és igényelnem kell a GYES-t,ha jól gondolom.
2012. jan. 21. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Ja.

De Gyes mellett is csak 6 órában lehet dolgozni.

2012. jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom hogy csak heti 30 órát lehet GYES mellett,GYED mellett semmit.Nem lehet itthon ülni 1 évet 25600 ft jövedelemmel.
2012. jan. 22. 17:02
 3/3 anonim ***** válasza:

GYED alatt fizetés nélküli szabadságon vagy. Ha nem lennél, és dolgoznál, akkor nem járna a GYED. Tehát, ha BÁRHOL dolgozol, akkor GYED nem jár. Vagy dolgozol, vagy GYED! A munkahely mindegy ebben az esetben.

A GYES alanyi jogon jár. Ebbe benne van az is, hogy lemondhatsz a GYED-ről a GYES javára. Tehát ha kénytelen vagy lemondani a GYED-ről, mert munkába álltál, de jogosult vagy a GYES-re, akkor igényelheted azt, és mellette dolgozhatsz úgy, ahogy leírtad, még akkor is, ha GYED-re is jogosult lennél.

Magyarul választasz a két ellátás közül. Aki GYED-re jogosult az jogosult GYES-re is, mivel az alanyi jogon jár, de a GYED-et azért választják, mert összegben jelentősen több, mint a GYES.

2012. jan. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!