Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 91. napos magzat után hogy...

91. napos magzat után hogy tudom igénybevenni a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
2012.04.04-én lesz 91 napos, én 2013 évben egy összegben szeretném érvényesíteni, akkor adóbevallásnál ugyanugy tudom mint pl az adójóváírást tudtam? Hogy működik ez? Házasnak kell lenni ha az apuka veszi igénybe igaz? Már van egy gyermekünk rá az apuka venné igénybe én meg a második babára aki októberben születik. Lehetséges ez?
2012. febr. 15. 16:00
 1/2 anonim válasza:
Április teljes hónapra jár már utána az adókedvezmény. Tehát az év összesen 9 hónapjára jár utána az adókedvezmény. Jövőre a bevallásnál 9*62.500 Ft-tal csökken majd az adóalap. Nem kell házasnak lenni ahhoz hogy az apuka vegye igénybe. Igen, megoszthatóak a gyerekek, tehát az teljesen rendben van hogy az egyikre te, a másikra pedig a párod veszi igénybe.
2012. febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
kösznöm a választ
2012. febr. 15. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!