Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallást kellett volna...

Adóbevallást kellett volna készítenem?

Figyelt kérdés
Február 25-ig gyesen voltam,én ez idő alatt nem tettem adóbevallást.Kellett volna? A másik kérdésem az lenne,hogy 3.hónapja dolgozom,4 órában,a főnöknő csak most szólt,hogy magamnak kell elkészítenem az adóbevallásomat,nekem nem küldték ki azt a nyomtatványt,most mi a teendőm,az ügyfélszolgálatnál még be tudom szerezni vagy esetleg online módon is megtehetem?Előre is köszönöm a segítséget!
2012. febr. 17. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy bemész az ügyfélszpolgálatra és kérsz egy csomagot, vagy letöltöd az APEH oldaláról az ÁNYK programot, majd hozzá a megfelelő nyomtatványt és kitöltöd számítógépen. (JAVA telepítése is szükséges!)
2012. febr. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Melyik február 25-ig? Ma még csak 18 van.


Az adóbevallást nem egyéni vállalkozóknak (tehát gyakorlatilag az emberek zömének) május 21-ig kell beküldeni.

2012. febr. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igaz,bocsánat,rosszul fogalmaztam,ez év február 25-ig vagyok gyesen....:) Mindenesetre köszönöm szépen a válszokat! :)
2012. febr. 18. 07:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor csak GYest kaptál, arról az évről nem kell adóbevallást készítened.

Ha a GYES mellett volt munkabéred is, akkor kell adóbevallást csinálnod.

Ha 3 hónapja dolgozol, akkor már 2011ben is dolgoztál, tehát arról az évről kell adóbevallást csinálnod (az M30as alapján)

Ha papír alapon akarod kitölteni az adóbevallást, akkor kérhetsz nyomtatványt a NAVtól (APEH)

Megcsinálhatod online is, az APEH honlapjáról a letölthető nyomtatványok közül a 1153-ast kell letöltened (azon az oldalon is megtalálod az ÁNYKt, előbb azt kell letöltened, aztán a 1153ast) Töltsd le az aktív súgókat is. Ugyanott van lehetőséged a java környezet ellenőrzésre is.

HA megvan, megnyitod az ÁNYKt, az új nyomtatványok közül a 1153-at, kitöltöd a gépen (az M30as alapján), leellenőrzöd (a kis piros pipával)

Vagy kinyomtatod és postán beküldöd,

vagy ha van ügyfélkapud, azon keresztül beküldöd.

Ha nincs ügyfélkapud, de szeretnél, akkor bármelyik okmányirodában csináltathatsz (a magyarorszag.hu-n csinálhatsz ideiglenes regisztrációt, de azt is véglegesíttetni kell az okmányirodában)

2012. febr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!