Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehetséges-e külföldön vásárol...

Dvdcd kérdése:

Lehetséges-e külföldön vásárolt kávé és műszaki cikk áfájának visszaigénylése ha a külföldi partner nem hajlandó áfa nélküli számlát kiállítani?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozóként többször is rendeltem Németországból és Angliából kávét és műszaki cikket webshopon keresztül. Hiába adtam meg az eu-s adószámomat és kértem, hogy áfa nélkül számlázzanak ez mindig süket fülekre talált és áfával növelt (7% ill. 19%) számlát kaptam. Lehetséges ezt valamilyen módon Magyarországról intézni, hogy a másik ország az ott befizetett áfát elutalja?
2012. márc. 3. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Könyvelődet kérdezd meg. Az itthoni befizetendő áfádat tudod csökkenteni vele, illetve a NAV fogja neked visszafizetni.
2012. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tetro ***** válasza:
Ha az Unión belülről vásárolsz, akkor a NAV nem fog tőled Áfát kérni szerintem
2012. márc. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Természetesen először a könyvelőmmel beszéltem meg. Eddig teljesen abban a tudatban volt (tehát én is), hogy vissza tudja igényelni, de most azt mondta, hogy amikor intézni akarta akkor nem talált hozzá megfelelő kódokat valamilyen táblázatba. Igazából a konkrét elintézési módja érdekelne (ha van ilyen), az sem baj ha én nem értem majd elmondom a könyvelőmnek és ő intézi. Hátha van olyan eljárás erre a problémára amivel ő még nem találkozott. Köszönöm.
2012. márc. 4. 07:58
 4/12 anonim ***** válasza:
elekáfa nyomtatványt kell beadni, az alapján jöhet vissza, de a kávéé pl. csak akkor ha azt anyagként használod.
2012. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A vállalkozás tevékenységi körei között szerepel a kávé forgalmazása és kávéital forgalmazása is. Ebben az esetben anyagként vissza lehet igényelni elekáfa nyomtatvánnyal ?
2012. márc. 4. 15:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Az hogy szerepel a tevékenységi körödben nem jelenti azt, hogy foglalkozol is vele. Ha nem, akkor elvileg nem jár vissza az áfa, hiszen repiről beszélünk, ha anyagként haználod visszajár az áfa. Jelen esetben javasolható lenne a könyvelő váltás, mert ezt azért illene tudni. Más kérdés, hogy mennyi áfáról van szó, és megéri -e egyáltalán.
2012. márc. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Foglalkozom vele, sőt csak ezzel foglalkozom. Eszem ágában sincs könyvelőt váltani mert most épp ezt nem tudta. Másban viszont nagyon rugalmas, ügyes és segítőkész. Hogy megéri-e? Teljesen mindegy mekkora összegről van szó, hisz gondolom az áfa visszaigénylése nem jár anyagi vonzattal csak adminisztrációval és utánjárással, azért meg fizetem a könyvelői díjat. Pénz az ablakban csak vissza kell szerezni :-)
2012. márc. 4. 18:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Hosszu idő azt tudom míg visszajön, hónapokba kerül. De visszajön :)
2012. márc. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy bruttóban számláz egy nyílván nagyker.

2 lehetőség van:

Talán félre értettétek egymást vagy pitiáner vagy és boltból rendelted...

2012. márc. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerintem inkább pitiáner dolog az, ha valaki egy kérdésre nem tud érdembeli választ adni, akkor ahelyett, hogy kussolna benyom egy nagy büdös okoskodó semmit.


Egyébként meg honnan olyan nyilvánvaló, hogy nagyker volt. Senki nem írta. Nem tömegtermékekről van szó, hanem minőségi, prémium és sokszor csak limitált darabszámban elérhető termékekről. Ezekből a termékekből nem nagyon találsz óriási raktárkészletes, sok-raklapos nagykereket. Sokféle terméket tartunk viszonylag kis mennyiségben, hogy a széles választék mellett megtartsuk a frissességet.

De ez most tök mindegy, mert nem ez volt a téma. De, hogy én azért mondjak valami idevágót is, beszéltem az apehnál egy emberrel és azt mondta, hogy amúgy is csak akkor köteles külföldre TAM-os számlát kiállítani ha a számla értéke meghaladja a 10000 eurót. Egyébként meg nem köteles. Úgyhogy a falra is mászhatsz, ez alatt az összeg alatt ha nem akar akkor nem állít ki nettós számlát. Vagy nem vásárolsz tőle vagy igen és megpróbálod máshogy visszaszerezni az áfát. Sajnos nagyon sokan elzárkóznak ettől a számlázástól az adminisztráció miatt, sőt sok helyen azt sem tudják, hogy mi is ez valójában.

Ez innentől kezdve lehetett volna akár nagyker is (ha lenne).

2012. márc. 22. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!